« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonluğa açım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ogün'ün 11 yıllık kariyerinde lig kupası yok

Fenerbahçe ve Milli Takım’ın başarılı kaptanı, ilk yarıyı liderle aynı puanda kapayan takımının ikinci devrede fırtına gibi eseceğini söyledi. Ogün, Mustafa Denizli'nin sarı lacivertli camiada bir çok şeyi değiştirdiğini de sözlerine ekledi.

Fenerbahçe Kaptanı Ogün Temizkanoğlu, 10 yıllık futbol yaşantısında bir çok başarıya imza attığını ancak lig şampiyonluğuna aç olduğunu söyledi. Bayram öncesinde evinin kapısını HÜRRİYET'e açan tecrübeli futbolcu, ilk yarıyı değerlendirdi ve gelecek ile ilgili düşüncelerini söyledi. Bir kaptan olarak üzerine düşen bütün görevi yapmaya çalıştığını dile getiren Ogün duygularını şöyle anlattı:

‘Başarısız bir sezonu geride bıraktık. Geçen yıl taraftarların yüzüne baktığımızda mutsuzluğu görüyorduk. Ama bu sezon durum çok farklı. Artık bize inanan, destek olan ve güvenen bir camia var. Mustafa Denizli bir çok tabuyu değiştirdi. Yepyeni bir kadroyuz. Yabancılara Fenerbahçe'nin ne olduğunu, nasıl bir caima olduğunu anlatmak için yoğun çaba harcadık. Özellikle iç sahada çok iyi motive oluyoruz. Bunu ikinci yarıda deplasmana da taşıyacağız ve uzun süren özleme nokta koyacağız.

Bu sezon daha verimli olduğumu düşünüyorum. Geçen yıl sakatlık yüzünden çalışmalara geç başladım. Bunun sıkıntısını da ligde çektim. Trabzonspor'a 2-0 yenildiğimiz maç bizim dönüm noktamızdı. O maçta iyi oynadığımız sırada Alpay ile ben kırmızı kart gördük. Bu sezon çok farklı bir futbol oynuyoruz. Teknik kapasitesi yüksek futbolcular var. Her maçta birisi vitrine çıkıyor. Savunmadaki sorunlarımızı da çözdük. İkinci yarı bambaşka bir Fenerbahçe izlenecek.

Avrupa'ya gitmek her Türk futbolcusu gibi benim de hayallerimden birisiydi. İtalya'da oynama fırsatı bulmuştum. Parma benimle çok ilgilendi. Ama şartlar uymayınca transfer olmadı. Şu andan itibaren de gitmek istemem. Çünkü Fenerbahçe'de çok mutluyum. Sezon sonunda sözleşmem bitiyor. Fenerbahçe'de kalmak, futbolu burada noktalamak niyetindeyim. Şu ana kadar yönetimden çağrı gelmedi. Bunu normal karşılıyorum. Zaten şu aşamada transfer görüşmek, insanı hedeften saptırır.

Futboldan sonra teknik adam olarak ülkeme hizmet vermek istiyorum. Bir çok başarılı hocayla çalıştım. Hepsinden çok şey öğrendim. Arkadaşlarım tatil yaparken ben antrenörlük kursuna gittim. Şimdi A diplomalı antrenörüm. Hedefim, ilkeli, hoşgörülü, başarılı ve seviyeli bir çalıştırıcı olmak. Futbolculuğumda kariyerime herşeyi sıkıştırdım. Eğer lig şampiyonu olmadan sahalardan ayrılırsam gözüm açık gider. Bu yüzden kapasitemin en üst seviyesine çıkmak için çaba harcıyorum.

İstanbul'a gelişim sürpriz oldu. Daha önce gündeme gelmesine rağmen bir kaç yıl sonra Fenerbahçe'ye transfer oldum. Trabzon'da annem yaşıyor. Çok anılarım var. Doğup büyüdüğüm kente özel bir sevgim de var. Ancak İstanbul'a yerleşmeye kararlıyım. Bundan böyle yaşantımı İstanbul'da sürdüreceğim. 3 oğlum var. Bunların geleceğini, eğitimini İstanbulda sürdürmesi için uğraşacağım. Çocuklar yüzünden tatile gidemedik. Eşim Burçak ve ben zamanımızın büyük bir bölümünü Yağız, Mert ve Yiğit'e ayırıyoruz.

Kamuoyunun futbola bakışına anlam veremiyorum. Galatasaray'ı hep örnek takım olarak gösteriyorlar. Buna itirazım yok. Ama her kulüp G.Saray'ın sistemiyle oynayamaz ki. Çünkü G.Saray'ın kadrosundaki futbolcular, o sisteme alışmış ve o sistemin oyuncuları. Bizim onlar gibi, onların da bizim gibi oynaması zor. Fenerbahçe'nin sistemi yok diyenler puan cetveline baksınlar. Orada 45 gol atan, en çok kazanan takım var. Sistemsiz bir takım buralara nasıl gelir.

Rüştü ilk 5'e girer

Rüştü benim gözümde dünyanın en iyi 5 kalecisinden biri. Onunla

oynamak gerçekten onur ve keyif veriyor. Her zaman Rüştü ile yan yana oynamak istiyordum. Takımdaki en iyi dostlarımdan birisi. Spor yazarı olmam Spor Yazarlığı için bir okul olmalı. Futbolu bıraktıktan sonra bu işi yapan bir çok kişi eğitimsizliği yüzünden kamuoyunu ve taraftarı yanlış yönlendiriyor. Ben şu anda spor yazarlığı yapmayı düşünmüyorum.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz