GAZİANTEP HABERLERİ

Şampiyonların Okulu GKV’de Eğitim Öğretim Start Aldı

IHA
28.09.2015 - 14:57Son Güncelleme : 28.09.2015 - 14:58

ŞAMPİYONLARIN OKULU GKV’DE EĞİTİM ÖĞRETİM START ALDI

IHA

Kuruluşunun 53. Yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutlamaya hazırlanan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları’nda 2015-2016 eğitim öğretim yılı start aldı. GKV Özel Okullarında düzenlenen törene GKV Mütevelli Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Yönetim Kurulu Başkanı Celal Ersoy ile çok sayıda davetli katıldı.
2015-2016 eğitim öğretim yılı Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları’nda düzenlenen muhteşem bir törenle start aldı. GKV Özel Okulları bünyesinde faaliyet gösteren GKV Özel Anaokulu, GKV Özel İlkokulu, GKV Özel Ortaokulu, GKV Özel Anadolu Lisesi, GKV Özel Fen Lisesi ve Cemil Alevli Koleji öğrencileri için düzenlenen ortak törene GKV Mütevelli Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Yönetim Kurulu Başkanı Celal Ersoy, Yönetim Kurulu Üyesi Esin İncioğlu ile çok sayıda davetli katıldı. 2015-2016 eğitim öğretim yılında göreve yeni başlayan öğretmen ve idarecilerin de tanıtıldığı törende katıldıkları TEOG ve LYS sınavlarında derece elde eden öğrenciler ödüllendirildi. Yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası arenada Gaziantep’in temsil edildiğine dikkat çeken Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar yeni eğitim öğretim yılında yeni başarılara imza atmaya hazır olduklarını ifade ederek, “Okullarımız, kuruluşunun 52. Yılında kapılarını büyük ümitlerle bugün siz sevgili öğrencilerimize açıyor. Geride bıraktığımız yarım asırlık birikim ve deneyimimizden en iyi şekilde yararlanarak, bu yıl da sizlerle birlikte büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. Ulu Önder Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun hemen ardından halkın eğitimini en öncelikli konuların başına alarak“ eğitimdir ki, bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır veya bir milleti kölelik ve yoksulluğa terk eder” demiş ve bizleri uyarmıştır. Ulu Önder Atatürk’ün işaret ettiği gibi eğitim, çağdaşlaşma yolunda en gerçek rehberimiz olmalı, ulusumuzu dünyada hak ettiği konuma ulaştırmak için elele vermeli ve kararlı adımlar atmalıyız. Tarihte birçok uygarlığın beşiği olmuş ve her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu vatana borcumuzu ancak bu şekilde ödeyebiliriz” dedi.
GKV GAZİANTEP’İN VE TÜRKİYE’NİN GURUDUR
Güçlü ve büyük Türkiye’nin yarınlarını oluşturacak nesiller yetiştirmeye 1963 yılından bu yana devam eden bir eğitim çınarı olan GKV’nin bundan sonraki süreçte de aynı özveriyle faaliyetlerini sürdüreceğini belirten GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, “1963 yılında değerli kurucumuz merhum Cemil Alevli tarafından Türk Milli Eğitimine kazandırılan bu yüce bilim yuvasına emanet ettiğiniz ülkemizin geleceği öğrencilerimizi, kuruluşumuzdan bu yana değişmeyen misyonumuzla yarınlara hazırlayacağımıza söz veriyoruz. Bugüne kadar başarılarıyla her zaman ilimizin gururu olan okullarımız geride bıraktığımız eğitim döneminde de alışılmış başarılarını katlayarak sürdürmüştür” dedi.
GKV’LİLER BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR
2014-2015 eğitim öğretim yılında elde edilen yüzlerce başarıdan da söz eden Taşlıyar, “GKV’nin akademik başarılar yanında olarak sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da Türkiye’de ki saygın yerini koruduğunu belirterek, “2014-2015 eğitim öğretim yılında GKV Özel Liseleri 2015 YGS’de il birincisi çıkarmış, 2015 LYS’de 11 GKV Özel Liseleri öğrencisi Türkiye sıralamasında ilk 1000’de 46 derece yapmış, diğer öğrencilerimizle birlikte GKV ilk 10.000’de 268 dereceyle ilimizde ulaşılması güç bir rekor kırmıştır” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Şampiyonların Okulu GKV’de Eğitim Öğretim Start Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 14 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şampiyonların Okulu GKV’de Eğitim Öğretim Start Aldı haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:33
  • Guneş
   06:08
  • Öğle
   12:35
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:41
  • Yatsı
   20:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı