« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonlardan ziyaret

2011 Dünya Ümitler, Gençler ve 21 Yaş altı Karate Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Tuba Yenen ile Umay Tokcan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nu ziyaret etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Malezya'nın Melaka şehrinde düzenlenen şampiyonada an üst kürsüye çıkma başarısı gösteren ve altın madalyaları boyunlarına takan Yenen ile Tokcan, makamında ziyaret ettikleri Karaosmanoğlu ile bir süre sohbet etti.

İbrahim Karaosmanoğlu, spor yapan gençleri her zaman desteklerini ve bunun altyapısını hazırladıklarını, bunun sonucunda da gençlerin katıldıkları her organizasyonda kabiliyetlerini gösterme fırsatı bulduklarını söyledi.

Kocaelili genç sporcuların dünya çapında elde ettikleri başarılarla gurur duyduklarını ifade eden Karaosmanoğlu, sporda altyapıya önem vermek ve buralardan kabiliyetli gençleri spora yöneltmek konusunda atılan adımların karşılığını almaya başladıklarını belirtti.
“Kocaeli'nin çocukları, şampiyonluklara abone olmaya başladı” diyen Karaosmanoğlu, “Ben bu başarıda emeği bulunan tüm yöneticilerimizi, sporcularımızı, öğretmenlerini ve ailelerini kutluyorum. Kağıtspor, adeta bir şampiyonlar ordusu oldu” şeklinde konuştu.

Şampiyon sporcular Tuba Yenen ve Umay Tokcan ise kendilerine verdiği destekten dolayı Karaosmanoğlu'na teşekkür ettiler. Konuşmaların ardından Karaosmanoğlu, sporculara çiçek verdi.

Malezya'nın Melaka şehrinde organize edilen 2011 Dünya Ümitler, Gençler ve 21 Yaş altı Karate Şampiyonası'nın 21 Yaş Altı bayanlar kategorisi 53 kiloda Tuba Yenen, bayanlar kumite kategorisi 47 kiloda da Umay Tokcan altın madalya kazanmıştı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler