« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonlar yurda döndü

İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası'nda kadınlarda takım halinde şampiyon olan Üsküdar Anadolu Spor Kulübü sporcuları yurda döndü.

İbrahim YILDIZ/İSTANBUL DHA
SON GÜNCELLEME

Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla Milano'dan İstanbul'a gelen şampiyon atletler, Atatürk Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı. Avrupa Kulüpler Arası Kros Şampiyonası'nda kadınlarda üst üste üçüncü kez şampiyon olan Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü oyuncusu Alemitu Bekele, havalimanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Avrupa Şampiyonası gerçekten çok güzel geçti. Zor bir parkur ve rakipler çok sertti. Ama mücadele ettim ve başardım. Diğer arkadaşlarıma da destek oldum ve takım halinde birinci olduk. Oraya gitmeden önce arkadaşlarıma söz vermiştim ve bunu başardığım için mutluyum. Şimdi hedefim ağustos ayındaki Dünya Şampiyonası'nda şampiyon olmak" dedi.

ŞAMPİYONAYA TÜRKİYE DAMGASI

İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen Avrupa Kulüpler Arası Kros Şampiyonası'nda temsilcilerimizden Üsküdar Belediyesi kadınlarda, Fenerbahçe ise genç erkeklerde birinci oldu. Kadınlarda Bekele'nin üçüncü kez Avrupa Şampiyonası olduğu yarışlarda Tarım Kredi Kulübü'nden Esra Aydemir ise genç kızlarda birincilik elde etti.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler