Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Şampiyonlar Ligi'ne açız"

Yeni sezon hazırlıklarına Avusturya'da devam eden Galatasaray'da tecrübeli futbolcu Necati Ateş basın mensuplarının sorularını yanıtladı...

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

İşte Necati Ateş'in basın toplantısından satırbaşları;

"TÜRK OYUNCULARIN DEĞERİ ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI"

Geçen sene bizim adımıza harika geçti. Şampiyonlukla bitti. Tabii biraz benim de katkım oldu. Bu sene sözleşmemi uzattık. Bu sene Şampiyonlar Ligi, Süper Lig ve kupa olacak. Üç kulvarda yarışacağız. Mutlaka yeni oyuncular da gelecek Galatasaray Kulübü'ne. Her zaman yeni oyuncular gelip gidiyor ben de performansımı en üst seviyede tutacağım. Bu şansı iyi değerlendiren oynayacak. Umut kaliteli bir oyuncu, son oynadığı milli maçlarda da bunu gösterdi. Takımımıza çok katkı sağlayacağına eminim. Yıllar geçtikçe maalesef Türk oyuncuları hep düşüyordu. Şimdi değeri daha çok ortaya çıkmaya başladı. Yyabancı sayısı önümüzdeki sene 5'e düşecek o zaman daha da değerlenecek. Biz Türk oyuncular olarak performansımızı en üst seviyeye çekmeliyiz ki, beklentileri karşılayabilelim.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE AÇIZ"

Biraz açız açıkçası Şampiyonlar Ligi için. 5 ya da 6 yıldır açlık var. En önemlisi Fatih hocamız. Şampiyonlar Ligi'ndeki deneyimi, Avrupa'daki deneyimi, gelen oyuncuların yerli yabancı deneyimleri. Bunlar hep bir artı diye düşünüyorum. uzun yılların açlığı çok artı olacak diye düşünüyorum. Yeni transferlerle birlikte inşallah uyum sürecini çabuk atlatırız. Bu sene Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacağımızı düşünüyorum.

SÖZLEŞMESİNDEKİ MADDE

Bir değil iki madde var. Ben bunu söylemeyeyim. Sonuçta bir maç sayısı var, birinci maç sayısı 15 maç sayısı, ikinci maç sayısı 30 maç sayısı, 15 maç direkt oynarsam sözleşmem ikinci yıl da devam edecek. Fatih hocam ne derse ben onu yaparım. Mutlaka elimizden geleni yapacağız. Kötü bir sezon geçirdiğimiz zaman zaten opsiyona ve maç sayısına gerek yoktur diye düşünüyorum. Elimden geldiğince Galatasaray Kulübü'nde çok şeyler yapmıştım. İkinci gelişim de de iyi işler yaptım. Forma aslanın ağında artık. Biz de onu alabilmek için elimizden geleni yapacağız. Ben kendime güveniyorum. İnşallah sakatlanmadan bir sezon geçiririm.

"YENİDEN ŞAMPİYON OLMAMIZ GEREK"

Yine çok zor geçecek tabii Fenerbahçe iyi bir kadro kuruyor. Trabzonspor da çalışmalara başladı. Beşiktaş'ın sıkıntıları var. Aradan anadolu takımları da çıkabilir. Seviyemizi yüksek tutmamız lazım, unvanımızı korumamız için tekrar bu özgüveni sahaya yansıtıp, tekrar Şampiyonlar Ligi'nde direkt katılabilmemiz için şampiyon olmamız gerekecek.

"FATİH HOCA BÜYÜK AVANTAJ"

Gençler için en büyük avantaj Fatih Hoca tabii ki. Fatih hoca her zaman gençlere formayı hiç çekinmeden vermiştir. Biz her zaman onları destekleyeceğiz ve onlardan yana olacağız. Biz de o dönemlerden geçtik. Galatasaray gibi bir kulüpte böyle genç yaşta formayı alabilmek kolay değil. Emre aldı, Semih aldı. iyi olan formayı giyecek ve başarılı olabilmek için elinden geleni yapacak.

"BURAK YILMAZ İLE GURUR DUYUYORUM"

Hamit ve Burak çok kaliteli oyuncular. Burak zaten mükemmel bir sezon geçirdi. Ronaldo ve Messi'den sonra en çok gol atan oyuncu. Gurur duyuyorum arkadaşımız olduğu için. Hakkında hayırlısı olsun. Hamit de 2 yıldır forma şansı bulamıyor fazla ama çok kaliteli oyuncu. Oynamaya aç br oyuncu. Faydalı olacaktır ama gazetelerde yazılıp çiziliyor.

"EN BÜYÜK RAKİBİMİZ FENERBAHÇE"

Kağıt üzerinde Fenerbahçe en büyük rakibimiz gibi görünüyor. Beşiktaş da büyük kulüp, Trabzonspor da öyle. Bir çıkış yakalarsınız rüzgarı da arkanıza alırsanız farklı gelişir.


Bunları da Beğenebilirsiniz