« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonlar Ligi'nde 'Brezilyalı' bolluğu

Futbolda Avrupa ŞampiyonlarLigi'nde oynayan futbolcular uluslarına göre sıralandığında, en fazla Brezilyalı futbolcu bulunduğu görülüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

İspanyol As gazetesinin haberinde, Şampiyonlar Ligi'ne kayıtlı 773futbolcunun 98'inin Brezilyalı olduğuna dikkat çekildi.

Haberde, Şampiyonlar Ligi'nde Avrupa'daki kulüplerin temsil edilmesine rağmen Brezilyalı oyuncuların sayısının her yıl daha da arttığı vurgulanarak, ilk kez bu kadar yüksek bir sayı çıktığı kaydedildi.

Sıralamada Brezilyalı futbolcuları, 64 ile Fransızlar, 55 ile İtalyanlar, 53 ile İspanyollar, 41 ile Portekizliler, 38 ile Almanlar izlerken, 37 futbolcu ile Türkler 7. sırada yer aldı.

Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden takımlardan Portekiz'in Sporting Lizbontakımı 7, yine Portekiz'in Porto takımı ile İtalya'nın Roma ve Milan, Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk takımları 6 ile kadrolarında en fazla Brezilyalı oyuncu bulunduran kulüpler olurken, bu turda yer alan Türk takımlarından Fenerbahçe'de 6, Beşiktaş'ta da 3 Brezilyalı oyuncu bulunuyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.