« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmuş Steaua Bükreş'e büyük darbe

Romanya Savunma Bakanlığı'nın açtığı davayı kaybeden Steaua Bükreş, UEFA’nın verdiği kararla Avrupa Ligi maçında amblemini, renklerini ve logosunu kullanabilecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Romanya Ligi’nde 25 kez şampiyonluk, 21 kez de lig kupası sevinci yaşayan Steaua Bükreş zor zamanlardan geçiyor. 1998 yılına kadar orduya ait olan Romanya temsilcisi o tarihten sonra özelleştirildi. Ancak bakanlığın açtığı davayla kulüp, amblemini, ismini ve renklerini kaybetti.

Mahkeme ilginç bir karara imza atarken; verilen hüküm daha ilk maçta yerine getirildi. İç saha maçına deplasman formasıyla çıkan, logosunu bantla kapatan ve skorboard da “ev sahibi” ismini kullanan Steaua Bükreş’i çok daha zor günler bekliyor. Mahkemeye yazılı itirazda bulunan Steaua Bükreş haklı bulunmaması halinde şampiyonluk kupalarını da kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir. Tüm bu olumsuz gelişmeler devam ederken UEFA, Steaua Bükreş’in perşembe günü Dinamo Kiev ile oynayacağı Avrupa Ligi maçında amblemini, renklerini ve logosunu kullanabileceğini açıkladı.

Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmuş Steaua Bükreşe büyük darbe

1985-86 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi’ni kazanan Steaua Bükreş, aynı sezon UEFA Süper Kupası’nı da müzesine götürdü.

Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmuş Steaua Bükreşe büyük darbe

Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmuş Steaua Bükreşe büyük darbeBunları da Beğenebilirsiniz