« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyondan sitem

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>O başarılarının sevincini hep buruk yaşıyor

Kore'de yapılan Chunchen 2000 Tekvando Şampiyonası'nda altın madalyanın yanı sıra ‘‘Dünyanın en iyi sporcusu’’ ödülünü de Türkiye'ye getiren Antalyalı Bahri Tanrıkulu'nu tebrik eden bile olmadı. 21 yaşındaki tekvandocu ilgisizlikten yakındı.

TARİHE GEÇTİ

Avrupa Şampiyonu tekvandocumuz Bahri Tanrıkulu, bir ilke daha imza attı. Kore'de yapılan Chunchen 2000 Tekvando Şampiyonası'nda 78 kiloda bütün rakiplerini yenerek birincilik kürsüsüne çıkan Tanrıkulu, 4 yılda bir verilen ‘‘Dünyanın en iyi sporcusu’’ ödülünü de Türkiye'ye getirdi. Ancak geçmiş yıllarda Dünya ikinciliği ve üçüncülüğü dereceleri de bulanan genç sporcu, bu başarısının sevincini de yalnız ve buruk yaşadı.

KİMSE KUTLAMADI

Türkiye'nin takım halinde üçüncü olduğu turnuvada ferdi başarısıyla birincilik kürsüsüne çıkmasına ve en büyük ödülü de kazanmasına rağmen hiç kimsenin kendisini tebrik etmediğini belirten 21 yaşındaki tekvandocu, ‘‘Tekvandoda Dünyanın En İyi Sporcusu ödülünü kazanan ilk Türk sporcu benim. Ancak Türkiye'de futbolun dışındaki branşlarda elde edilen başarı önemsenmediği için bundan kimsenin haberi bile olmadı’’ dedi.

İNATLA DEVAM

Kore'de elde ettiği başarı nedeniyle antrenörü ve sporcu arkadaşları dışında hiç kimsenin kendisini tebrik etmediğini belirten Tanrıkulu, ‘‘Başarımızın karşılığını zaten maddi olarak almıyoruz. Avrupa ve dünya çapında elde ettiğimiz başarılarımız bile gündeme gelmiyor. Benim yaşadığım bunun en açık örneğidir. Destek ve ilgiden yoksun bırakılsak da ben istiklal marşımızı çaldırmaya devam edeceğim’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz