Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Şampiyonaya hazırız"

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, 2013 Avrupa Şampiyonası'na hazır olduklarını söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Yarın başlayacak şampiyonadaki ilk maçını Finlandiya ile oynayacak A Milli Takım'ın menajeri Erdenay, 50 güne yakın süren çalışma döneminden sonra oynadıkları maçlarla hazır şekilde Slovenya'ya geldiklerini belirterek, "Hazır şekilde şampiyonaya başlıyoruz. İyi kadro seçtiğimize inanıyorum. İlk turda Finlandiya, Rusya, İtalya, Yunanistan ve İsveç ile ilk üç için mücadele edeceğiz. Mutlaka ilk üçün içinde yer alacağız. Tabii ki avantaj elde etmek için lider olarak çıkmayı arzuluyoruz" diye konuştu. D Grubu'ndaki rakiplerini değerlendiren Harun Erdenay, şunları söyledi:

"İlk maçımızı Finlandiya ile oynayacağız. İçerde kuvvetli oyuncuları yok ama şutör bir takım. Sürpriz yapabilecek bir ekip. Bu bakımdan dikkatli olacağız. Rusya, Kirilenko ve Khryapa'dan yoksun geldi. Gücünü kaybetmiş gözüküyor. İtalya ise dişli ve kapasitesi olan bir ekip. İsveç sert bir ekip ama kapasitesi belli. Yunanistan grubun en güçlü takımı. Turnuvanın da favorisi. Oyuncuları birbirini tanıyor ve önem verilmesi gereken bir rakip."

İkinci tur maçlarını konuşmanın erken olduğunu kaydeden menajer Erdenay, "İkinci tura yükselmemiz halinde rakiplerimizin İspanya, Slovenya ve Polonya olacağını tahmin ediyorum. Şampiyonada birden fazla favori var. 7-8 takım madalya için mücadele edecek. Bunlardan biri de biz olacağız" ifadelerini kullandı.

"Ömer Onan büyük bir kayıp"

Harun Erdenay, dünkü antrenmanda sakatlanan ve kadrodan çıkarılan Ömer Onan'ın kendileri için büyük bir kayıp olduğunu dile getirdi. Tecrübeli oyuncunun hem ilk beşin parçası olduğunu hem de uzun yıllardır kadroda yer aldığına dikkati çeken Erdenay, "Sakatlığının erken olması bizim için iyi oldu. Şampiyona sırasında olsaydı 11 oyuncuyla mücadele edecektik. Ömer Onan, sakatlığına rağmen bizimle birlikte yer alacak. Kendisinin böyle bir davranışta bulunması ve turnuva sonuna kadar takımla birlikte kalması bağlılığını gösteriyor. Ömer'in yerine Birkan Batuk'u kadroya dahil ettik. Birkan da şampiyona hazırlıkları boyunca bizimle birlikteydi. Hırslı bir oyuncu. Ömer'in açığını kapatacaktır" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz