« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonanın zamanında yapılabileceğine inandık

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) delegeleri, 9-11 Mart tarihlerinde Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın düzenleneceği Ataköy Atletizm Salonu'nda incelemelerde bulundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
IAAF Yönetim Kurulu Üyesi Helmut Diegel ve beraberindeki delegeler, Turkcell Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası'nın yapıldığı salonu gezerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Daha sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Diegel, Türkiye'ye ilk geldiklerinde salonun bulunduğu yerde hiçbir şeyin olmadığını anlatarak, “O dönemde Türkiye Atletizm Federasyonu bir sonraki gelişimizde bir çok şeyin halledileceğine dair söz vermişti. Bu sözde durulduğunu görüyoruz. Bu kez gelişimizde güzel bir salon ile karşılaşıyoruz. Teknik detaylar gayet güzel yapılmış, pist güzel bir şekilde yerleştirilmiş. Dünya şampiyonasının bu tesiste zamanında yapılabileceğine inandık” dedi.

Helmut Diegel, salonda bir takım eksikliklerin bulunduğunu ve bunların da en kısa zamanda giderilmesi gerektiğini dile getirerek, “Bir takım eksikliklerin giderilmesi gerekiyor. Özellikle ısıtma problemi çok önemli. Dünya şampiyonası sırasında en az 18 derecelik bir ısıya ihtiyacımız var. Bunun sağlanması gerekiyor. Türk yetkililerin bu sorunların üstesinden gelebileceğini düşünüyorum” diye konuştu.
Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın, İstanbul'un 2020 Olimpiyat Oyunları adaylığı için önemli bir sınav olacağını vurgulayan Diegel, “Biz sorunların giderilmesi ve zamanında çözülmesi için organizasyon komitesine baskı kuruyoruz ve çözülmesini istiyoruz. Şubat ayındaki Balkan Şampiyonası'nın yapılacağı zamanda da geleceğiz ve aradaki farkı görme imkanımız olacak. Bu eksikliklerin o zamana kadar giderilmesini talep ettik” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler