« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Şampiyonadan rekorlarla döneceğiz"

Türk haltercileri, Fransa'nın başkenti Paris'te, 5-13 Kasım'da yapılacak Dünya Halter Şampiyonası'na yoğun bir şekilde hazırlanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Halter Federasyonu Asbaşkanı Zeki Türkeş, şampiyonaya genç bir takımla katılacaklarını belirterek, “Hedefimiz, bu dünya şampiyonasında rekorlar kırarak yurda dönmek” dedi.

Türkeş, geçen yıl Antalya'da yapılan dünya şampiyonasında takım halinde üçüncü olduklarını anımsatarak, bu yıl da aynı başarıyı Paris'te tekrarlamak istediklerini vurguladı.

Zeki Türkeş, “Şuan bayan ve erkek takımlarımızın kampı devam ediyor. Herhangi bir eksiğimiz ve sakatlığımız yok. Şampiyonada bazı haltercilerimizden ise rekor bekliyoruz” diye konuştu.

Dünya şampiyonasındaki bir başka hedeflerinin ise gelecek yıl Londra'da yapılacak olan olimpiyatlar için vizeyi artırmak olduğuna dikkati çeken Türkeş, “Fransa'daki şampiyonaya büyük önem veriyoruz. Burada elde edeceğimiz başarı, bizim moral ve motivasyonumuzu artıracak ve Londra'ya kendimizden daha emin olarak gitmemizi sağlayacak. Bunun için de Fransa'da alacağımız puanların her biri altın değerinde olacak” ifadesini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler