Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Şampiyonada hedefim finale kalmak"

Türkiye'ye Dünya Şampiyonası'nda bayanlar uzun atlamada tek madalyasını kazandıran Güney Afrika asıllı milli atlet Karin Melis Mey, Mart ayında İstanbul'da düzenlenecek Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda öncelikle hedefinin finale kalmak olduğunu, ondan sonra da madalya için elinden geleni yapacağını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karin Melis Mey, kulübü Fenerbahçe'nin desteği ile hazırlıklarını sürdürdüğünü dile getirdi. Türkiye'yi seçtiği için hiç pişman olmadığını ifade eden Karin Melis Mey, “Plan doğrultusunda antrenörümle şampiyonaya hazırlanıyoruz. Öncelikle hedefim finale kalmak. Ondan sonra ne olacağını herkes görecek. Hedefim tabi ki iyi bir derece elde etmek olacak” dedi.

“Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın cezaevinde olması atletizm branşını ve sizi etkiliyor mu?” şeklindeki soruyu Mey, “Hiç bir problem yaşamıyoruz. Şampiyonaya en iyi şekilde hazırlanıyoruz” yanıtını verdi.
Karin Melis Mey, 9-11 Mart'taki Dünya Salon Atletizm Şampiyonası için yapılan salonu ise şu sözlerle değerlendirdi:
“Çok güzel bir salon. Bazı eksikleri var ama bunlar da Dünya Şampiyonası'na kadar tamamlanacak. Onlar da giderildiğinde çok iyi bir organizasyon olacağına inanıyorum. Gördüğüm diğer salonlarla mukayese ettiğimde de burası üst seviyede bir atletizm salonu olmuş. Atletizme büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.”

Karin Melis Mey

Karin Melis Mey, ülkesi Güney Afrika'nın federasyonuyla yaşadığı sorunlar nedeniyle 2008 yılında Fenerbahçe Kulübü tarafından Türkiye'ye getirilmiş ve Türk vatandaşlığına geçmişti. Mey, 2009 yılında Berlin'de düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda 6.80'lik derecesiyle üçüncü olmuş ve Türkiye'ye bu kategorideki ilk madalyasını kazandırmıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler