« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyona yasak

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ülkemizi Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda temsil edecek olan Aydınlı atletlere, ‘‘Çimler bozuluyor’’ gerekçesiyle Adnan Menderes Stadı'nda çalışma izni verilmiyor

SADECE KOŞUN!

Türkiye Atletizm 1. Ligi'nde şampiyon olarak ülkemizi Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda temsil etmeye hak kazanan Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü Erkek Atletizm Takımı'na Adnan Menderes Stadı'nın kapıları kapanıyor. Tesisi kiralayan Aydınspor Kulübü, atletlerin toprak pistte koşmasına ‘‘şimdilik’’ izin verirken, ‘‘Çimler bozuluyor’’ gerekçesiyle cirit, gülle ve disk antrenmanı yapılmasını yasakladı.

İZİNE ÇIKTILAR

İlk etapta tesise alınmadıklarını, ancak Vali Emir Durmaz'ın devreye girmesiyle koşu parkurunu kullanmalarına izin verildiğini söyleyen Atletizm İl Temsilcisi Ali Güreş, ‘‘Teknik dallarda antrenman yapamadığımız için sporculara 1 Ekim'e kadar izin verdik. Sorunun çözülmesini bekliyoruz’’ dedi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Halit Akbay ise, konuyu Genel Müdürlüğe ilettiklerini, gelecek cevaba göre hareket edeceklerini söyledi.

ÇIKIN SAHADAN DIŞARI!

ADNAN Menderes Stadı'nda antrenman yapmak isteyen atletler, tesis personeli tarafından fotoğrafta görüldüğü gibi kapı dışarı edildi. Stadı 49 yıllığına kiralayan Aydınspor Kulübü'nün Menajeri Aydın Dündar ise olayın çarpıtıldığını öne sürerek, ‘‘Normal koşulara ses çıkarmıyoruz. Ama bu zeminde gülle, disk ve cirit atma antrenmanı yapılırsa, 120 milyarlık saha perişan olur. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü atletlere çalışacak başka bir saha göstermek zorunda’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz