« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyona öncesi çalışmalar son noktaya geldi

Erzurum'da, 30 Eylül-10 Ekim tarihleri arasında yapılacak Avrupa Karışıklar Curling Şampiyonası ve Curling C Grubu Avrupa Şampiyonası için hazırlıklar tamamlandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü curling antrenörü Ahmet Çelik, yaptığı açıklamada, Avrupa Curling Federasyonu ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu'nun 2012 yılı faaliyet programında yer alan 2 şampiyona için Erzurum Curling Arena'da hazırlık yaptıklarını söyledi.

Salonun buzunun şampiyona için tamamen eritilerek yenilendiğini ifade eden Çelik, 10 gündür süren hazırlık çalışmalarında 12 kişilik bir ekibin görev aldığını belirterek, şunları kaydetti: “Yaklaşık olarak 10 günlük bir çalışmanın sonucu salonumuz hazır hale geldi. Buz eritme işlemlerinin ardından buzu yeniden yapmaya başladık ve son aşamadayız. Çalışmalarda Erzurum'dan 10 kişilik özel teknisyen ekip görev alıyor. Herhangi bir aksaklığın meydana gelmemesi için sabah saat 07.00 de başlayıp, gece 23.00'e kadar yoğun bir tempoda çalışmamız sürüyor. Bir günlük çalışmanın ardından müsabakaların başlama saatini beklemeye koyulacağız.”

Yurt dışından gelen 2 teknisyenin buz yenileme çalışmalarında görev aldığını, ekibin çalışmalarını titizlikle yürüttüğünü vurgulayan Çelik, “Curling branşı milimetrik bir branş olduğundan buzun yapımında milimetrik hesaplar sonrası hassas bir çalışmayla zemini yaptık. Son rötuşların yapımında Avrupa Curling Federasyonu ve Türkiye Buz Pateni Federasyon'unun görevlendirdiği 2 yabancı teknisyen arkadaşımız da buraya gelerek çalışmalara katıldı” diye konuştu.

Çelik, oyun alanlarının çizgilerinin hazırlandığını ve donmasının beklendiğini belirterek, şilt kenarlarına çekilen süngerlerin yerleştirilmesinin ardından çalışmaların tamamlanacağını kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz