« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyona Manavgat'ta başladı

26. Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Şampiyonası, Antalya'nın Manavgat ilçesi Club Alibey tenis kortlarında başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımı'nın 4 erkek, 3 bayan sporcuyla katıldığı turnuvada, 32 ülkeden 400 sporcu yarışacak.

Bedensel Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekerlekli Sandalye Tenis Branşı Sorumlusu Fahir Altan, yaptığı açıklamada, şampiyonanın Türkiye'de ilk defa yapıldığını belirterek, takım olarak iyi bir başarı elde etmek istediklerini söyledi.

Tekerlekli sandalye tenisinin Türkiye'de yeni yeni tanınmaya başlandığını anlatan Altan, federasyon bünyesindeki sporcularının yurt içi ve dışında katıldıkları bir çok müsabakalarda önemli başarılar elde ettiklerini bildirdi.

Altan, “2006 yılında özerk yapıya kavuşan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, 13 farklı branşta faaliyet göstermektedir. 62 spor federasyonu arasında en başarılı dördüncü spor federasyonu olarak bir çok başarıya imza attığımız kurumumuz bünyesinde 110 kulübümüz ve 2 bin 500 lisanslı sporcumuz bulunmakta” dedi.

Türkiye Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımı bayan tenisçileri Ebru Bulgurcu, Yeliz Erkış ve Büşra Fatma Ün de şampiyonaya iyi hazırlandıklarını ve derece elde etmek istediklerini bildirdiler.
Şampiyona 9 Mayıs'ta sona erecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler