« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyona eleneceğiz

UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanş maçında yarın Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk takımı ile karşılaşacak Sivasspor'da, teknik direktör Bülent Uygun, “Sivasspor'un isteğini, arzusunu, coşkusunu inşallah sahaya yansıtarak belki eleneceğiz, ama son UEFA şampiyonuna eleniyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Uygun, karşılaşmanın oynanacağı Donetsk kentindeki Lokomotif Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, iki sezondur ligde oynadıkları futbolla adından söz ettiren bir takım olduklarını söyledi.

Ancak bütçelerinin kısıtlı olması nedeniyle istedikleri transferleri yapamadıklarını, bazı önemli oyuncularının da sakat olması nedeniyle takımı oturtamadıklarını ve dolayısıyla gerçek Sivasspor'u izletemediklerini ifade eden Uygun, “Yaklaşık 15-20 gün sonra gerçek Sivasspor'u bütün herkes izleyecektir diye düşünüyorum” dedi.

Sivas camiası olarak UEFA şampiyonu olmuş Shaktar Donetsk'i seyircileri önünde yenmek istediklerini, ancak işlerin iyi gitmediği bir ortamda mağlup olduklarını anımsatan Uygun, şöyle konuştu:

“Sevenlerimizi üzdük, ama bu anlamda elimizden geleni yapmaya çalışan bir Sivasspor camiası vardı. Şimdi ikinci maça bakıyoruz. Tabii ki burada şartlar ve ortam pek müsait değil. Çok eksiğimiz var. İki kart cezalısı, 8 sakat futbolcumuz var. Ama ne olursa olsun futbolcu kardeşlerim verdiğim görevi sahada en iyi şekilde yerine getirecektir. Sivasspor'un isteğini, arzusunu, coşkusunu inşallah sahaya yansıtarak belki eleneceğiz, ama son UEFA şampiyonuna eleniyoruz.”

Rakiplerinin de Avrupa Şampiyonlar Liginden elenmesiyle onlarla karşılaşmak durumunda kaldıklarını ifade eden Uygun, bu durum olmasaydı UEFA Avrupa Liginde kendi bütçelerine uygun birçok takımdan biriyle de karşılaşabileceklerini aktardı.

Bütçe açısından rakiplerinin çok güçlü olduğunu, onların bir futbolcu transferiyle kendilerinin bütün takımı kurabildiklerini vurgulayan Uygun, “Böyle güçlü bir takıma denk geldik. Elimizden geleni yapmaya çalıştık, ama maalesef işimiz artık çok zor. Ama formayı verdiğim arkadaşların, yarın isteği arzusuyla, elimizden geleni en iyi şekilde yapıp, ülkemizi temsil etmek istiyoruz” dedi.

Açıklamanın ardından kırmızı-beyazlı ekip, teknik direktör Bülent Uygun yönetiminde karşılaşmanın oynanacağı statta idman yaptı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.