« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Şampiyona büyük ihtimal Ankara'da olacak"

Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Avrupa Boks Konfederasyonu (EUBC) İcra Kurulu'nun 4'e karşı 6 oyla Bulgaristan'a verdiği 2011 Büyük Erkekler Avrupa Boks Şampiyonası'nın, bu ülkenin Uluslararası Amatör Boks Birliği (AIBA) nezdindeki sıkıntıları nedeniyle Türkiye'ye verilebileceğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Eyüp Gözgeç, WOW İstanbul Hotels&Convention Center'da düzenlenen EUBC İcra Kurulu Toplantısı'nın ardından, Bulgaristan'ın kazandığı EUBC İcra Kurulu'nun 2011 Avrupa Büyük Erkekler Boks Şampiyonası'nın ev sahipliğini belirlemek üzere yaptığı oylamanın sonucuna saygılı olduklarını belirtti.

Oylamanın ardından kendisine pek çok gözlemcinin, Türkiye'nin sunumunu Bulgaristan'dan daha başarılı bulduklarını bizzat söylediğini kaydeden Gözgeç, şöyle konuştu:
“Oylamada her zaman olduğu gibi Doğu Avrupa ülkeleri birlikte hareket etti. Bize oy vereceğini düşündüğümüz 3 ülkenin temsilcileri ise çeşitli problemleri nedeniyle toplantıya gelemedi. Bulgaristan'ın AIBA nezdinde, daha önce bazı yükümlülüklerini yerine getiremediği için, çok ciddi sıkıntıları var. Bu nedenle oylamaya karşın AIBA tarafından bu organizasyonun Türkiye'ye verilme olasılığı çok yüksek. Ben bu organizasyonun çok çok büyük ihtimalle Ankara'da yapılacağını düşünüyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz