Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Şampiyon yürekler

HAFTA içi Bursa idmanındaydım. Ertuğrul Hoca saatler önce tesisine gelmiş, ekibiyle kahvaltı yapıyor.

Anadolu misafirperverliği ile bir sandalye de bana ayırdılar. Tesise her gelen futbolcu hocasını selamlamadan idman hazırlığına başlamıyor. “Futbolcularla görüşebilir miyim” diye sordum. Ertuğrul Hoca “Ne demek ağabey istediğin futbolcuyla görüş, muhabbet et” diye cevap verdi. İdman baştan sona neşe içinde geçti. Cezalı Volkan anlaşma gereği oynayamayacak olan Zapotocny bile idmanda. İşte şampiyonluğa bu havayla gidilir.
Bursa ‘Sağlam’ bir takım olmuş. Eksik gedik fark etmiyor. Sakatların cezalıların yerinde oynayanlar yokluk hissettirmiyorlar. Sistem tıkır tıkır işliyor.

Her maçın adamı Tandoğan

KALECİ Ivankov Türkiye’de golcü geçinen bir çok forveti geride bıraktı. Üstelik Ömer havadan kuş uçurtmuyor. Ne Kartal’ı ne Kanarya’sı, Bursa hava sahasını geçemedi. Mustafa bir gizli kahraman. Sercan’ın sürati müthiş. Ama bir adam var ki her maçın adamı: Ali Tandoğan. Bu kadar mı güzel orta yapılır, Toraman bile dayanamadı direğin dibine ayak içini bıraktı!

İstanbul’u yutan Timsah

ŞAMPİYON Yürekler futbol tarihinde bir mucizeye imza attı. Anadolu’nun sesi, İstanbul’a baskın geldi. Bu bir devrim, arkadaşlık birlik beraberlik, milyon dolarlara kafa tuttu. Timsah, İstanbul’u yedi yuttu. Darısı diğer Anadolu kulüplerinin başına. Yerli hocalarımız sağolsun varolsun!
Bu bir tesadüf değil, bu inanmış bir Anadolu şehrinin zaferi. Şehrin her tarafı yeşil beyaz, Bursa forması halkın üniforması olmuş. Hangi takımı tuttuklarını sorunca gururla ‘Bursasporluyuz’ diyorlar. Doğdukları şehrin takımına ‘hep destek tam destek’ veriyorlar.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI