« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyon Tur'dan çekildi

Fransa Bisiklet Turu’nda altıncı etap sonrası peloton sakatlar kervanına döndü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

 Bugünkü etap öncesi birçok bisikletçiden kötü haber geldi. İtalya Bisiklet Turu şampiyonu Ryder Hesjedal sakatlığı nedeniyle Tur'dan çekilme kararı aldı.

Fransa Bisiklet Turu’nda altıncı etap sonrası peloton sakatlar kervanına döndü. Bugünkü etap öncesi birçok bisikletçiden kötü haber geldi.

AG2R’den Hubert Dupont ciddi biçimde sakatlanan bisikletçilerden başında geliyor. En az 45 gün bisiklete binemeyecek olan Dupont Tur’a da böylece erkenden veda etti.

Maarten Wynants’ın ise geçirdiği kaza sonucu kaburgalarında kırık ve akciğerinde bir problem oluştu. Rabobank bisikletçisi etabı bitirir bitirmez hastaneye kaldırıldı ve bir operasyon geçirdi. Wynants’ın en az beş gün daha hastanede kalması bekleniyor.

Garmin-Sharp’dan Tom Danielson ise birkaç sakatlıkla birden boğuşuyor. Bisikletçinin sol omzunda çıkık, boynunda incinme, göğsünde ezilme ve vücudunun farklı yerlerinde birkaç sıyrık var.

Sakatlık problemi yaşayan diğer bisikletçiler Johan Van Summerenve Ryder Hesjedal ise etabı bitirmeyi başardılar. Ancak Van Summeren’in sağ omzunda ve sırtında incinmeler ile birkaç önemli sıyrığı var. Bugünkü etapta yarışması şüpheli görünüyor.

2012 İtalya Turu şampiyonu Hesjedal ise kalçasında ve sol bacağındaki problemlerden dolayı Tur’dan çekilme kararı aldı.

Frank Schleck, Mark Cavendish, Robert Gesink gibi ünlü isimler de kazaya karışmış, birçok bisikletçi etabı dakikalarca geriden tamamlamıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler