« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyon Trabzon'u salladı

Tarihinde ilk kez Basketbol Birinci Ligi’ne yükselme hakkını elde eden Trabzonspor’un kente dönüşü muhteşem oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

 İstanbul’da sona eren İkinci Lig Final Four ikinci ayağı sonrası şampiyonluk kupasını alan bordo-mavililer akşam saatlerinde Trabzon’a geldi. Havalimanında kalabalık bir taraftar grubu tarafından karşılanan bordo-mavili sporcular, Trabzonlularla birlikte horon tepti, kolbastı oynadı. Büyük bir araba konvoyu eşliğinde şampiyonluk turu atan Trabzonspor Basketbol Takımı, Belediye Meydanı’nda da halkla buluştu. Binlerce insanın doldurduğu alana şampiyonluk kupası ile giren Trabzonsporlular büyük tezahüratla karşılandı. Ardından Mehteran Takımı’nın gösterisi, alanı dolduran binlerce taraftara unutulmaz anlar yaşattı. Şampiyonluk etkinliklerinin son bölümünde ise ünlü sanatçı Seda Sayan, Trabzon halkına konser verdi.

Trabzonspor’un şampiyonluk kupası getirişi ve Seda Sayan konseri, ulusal ve yerel olmak üzere 10 kadar televizyondan da naklen yayınlandı.

Trabzonspor Basketbol Kulübü Başkanı Saner Ayar, en büyük hayalinin gerçekleştiğini söylerken, “Trabzonspor’a kupa çok yakışıyor. Allah yokluğunu hissettirmesin, şampiyonluk kupası hayırlı olsun” derken, sponsorları Medical Park’ın yönetim kurulu başkanı Muharrem Usta’ya teşekkür etti. Ayar, dört büyüklerin ilk kez potada aynı arenada rekabet edeceğini vurgularken, “Abdi İpekçi’Salonu'nda kolbastı oynayacağız diye yola çıkmıştık. Şampiyonluk kupasını İstanbul’da kolbastı oynayarak kaldırdık” ifadesini kullandı.

Bordo-Mavililerin antrenörü Alaeddin Yakan, “Zoru başardık. Şimdi daha zorlu bir mecra bizi bekliyor. Ama Beko Basketbol Ligi’nde de iddiamız olacak” derken, Genel Koordinatör Doğan Hakyemez, gittikleri her yerde kendilerine destek olan taraftara teşekkür etti.

Trabzonspor Basketbol Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas da İstanbul’da her maçta salonu dolduran Bordo-Mavililere övgüler yağdırırken, “Bize her yer Trabzon sözünün doğruluğunu ispat ettikleri için teşekkür ediyoruz” dedi. Basketbol takımının ana sponsoru olan Medical Park Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta da desteklerinin artarak süreceğini açıkladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz