« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyon tekvandocular yurda döndü

Letonya'nın başkenti Riga'da yapılan Avrupa Büyükler Tekvando Şampiyonası'nda birinci olan erkek milli takımı ile üçüncü olan bayan milli takımı yurda döndü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tekvando kafilesi, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar tarafından Atatürk Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı.

Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, 48 ülkeden 650 sporcunun katıldığı şampiyonada bazı organizasyon bozukluklarına rağmen Türk Milli Takımı'nın aldığı derecelerle çok büyük başarıya imza attığını söyledi.
Türk gençlerinin disiplinli ve özverili bir şekilde çalıştırıldığı zaman Avrupa ve Dünya'nın en büyüğü olabileceğinin bu şampiyonada görüldüğünü ifade eden Şahin, “Türkiye'nin imajını, Türkiye'nin başarısını bütün Avrupa ülkelerine gösterdiler. Çok yeni jenerasyonda şampiyon olan arkadaşlarımız var. Bu da bizi gelecek için ümitlendiriyor” diye konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar da tekvando sporunun büyük bir çıkışta olduğunu belirterek, “Bu büyük bir başarı, bunun devamını diliyorum” dedi.

Gazete manşetlerinde doping olaylarının yer aldığı bu günlerde tekvando sporunun büyük bir başarı yakaladığını ifade eden Taşpınar, şöyle konuştu: “Bu başarı öyle zannediyorum bu olayı biraz gündemden düşürür. Demek ki başarı doğal şartlarda da olabiliyormuş. Bunun diğer branşlara da örnek olmasını diliyorum. Devlet amatör sporcuya gerekeni veriyor. Sporun tabana yayılması için birçok projeler yapılıyor. İstanbul'da 52 trilyon liralık yatırım yapıldı. Bu aynı hızla devam edecek. Pekin Olimpiyatları'nda geçmiş olimpiyatlardan daha fazla madalya alacağız. Biz sporcu ordusu yetiştirmek istiyoruz. Ülkemize başarı kazandırmak istiyoruz.”

Şampiyonada Türk milli takımları toplam 3 altın, 3 gümüş, 2 de bronz madalya kazandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler