Ege Haberleri

EGE

  Şampiyon sürprizi

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  19 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 19 Ağustos 2009 - 00:40

  Denizli’de oturan İbrahim Avcı (59), bir hafta önce Sevindik Polis Merkezi’ne giderek işitme engelli şampiyon kızları Kübra’nın, kendisi gibi işitme engelli olan Mustafa Tahran tarafından kaçırıldığını iddia ederek şikayetçi oldu.

  Polis, Mustafa Tahran ve Kübra’yı aramaya başladı. Bir hafta sonra Kübra, Mustafa Tahran ve annesi Birsen Tahran’la birlikte Sevindik Polis Merkezi’ne gelip ifade verdi. Genç çiftin hafta sonu Antalya’da resmi nikah kıyarak evlendiği ortaya çıktı.

  Artık ’Tahran’ soyadını alan Kübra, eşiyle birlikte, işaret dili tercümanı aracılığıyla ifade verdi. Kübra, verdiği ifadede kaçırılmadığını söyleyerek, "Mustafa’yla 4 yıldır tanışıyoruz. Onu seviyorum. Ailem beni onunla görüşmemem için odaya kilitliyordu. Mustafa’yla kaçmak için mesajlaşıp otogarda buluştuk. Otobüsle Antalya’ya gidip evlendik. Kendi isteğimle evlendim. Beni kimse zorlamadı. Kendi isteğimle evden kaçtım" dedi.

  Mustafa Tahran da Kübra’yı zorlamadığını, kendi isteğiyle geldiğini ve evlendiklerini anlattı.

  İki aile kapıştı

  Kızlarının kaçırıldığını iddia eden baba İbrahim ve anne Raziye Avcı, polis merkezine gelince ortalık karıştı. Avcı Ailesi ile Birsen Tahran ve oğlu Mustafa Tahran arasında arbede yaşandı. Birbirlerine saldıran iki aileyi polis güçlükle ayırdı. Taraflar birbirlerinden şikayetçi olurken, işitme engelli şampiyon Kübra, anne babasıyla görüşmek istemedi. Kızlarının kendilerini görmek istemediğini öğrenen anne, baba uzun süre gözyaşı döktü.

  Kübra ve Mustafa Tarhan, polis merkezinin arka kapısından gizlice çıkartıldı. Kızlarını görmek için saatlerce polis merkezinin önünde bekleyen İbrahim ve Raziye Avcı, "Şampiyon kızımızı kandırıp kaçırdılar. Bizim rızamızı almadan evlenmişler. Biz onun okuyup meslek sahibi olmasını istiyorduk. Kızımız daha 18 yaşına yeni girdi ve işitme engelli, böyle adalet olmaz. Kızımızı bize geri versinler. O bizi görmek istemiyor, ama biz onu geri almak için mücadelemize devam edeceğiz" dedi.

  İşitme engelliler atletizm yarışmalarında 3 yıl içinde 7 Türkiye şampiyonluğu elde eden Kübra, 36 ülkenin katıldığı uluslararası şampiyonada da dünya ikincisi olmuştu. Başarılı koşucunun, atletizmin çeşitli dallarında da 13 madalyası bulunuyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı