« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Şampiyon pistte belli olacak"

Gelecek birkaç yarışta formunu yükselteceğini inanan Lotus'a göre 2012 sezonu şampiyonluğu için şans devam ediyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Monza'da ilk sıralar için mücade etmesi beklenmeyen Lotus'ta Kimi Raikkonen yarışı beşinci sırada tamamlayarak pilotlar klasmanında 3. sıraya yükselmişti.

Singapur gibi E20'nin güçlü yönlerini öne çıkarması beklenen pistler olduğuna değinen Eric Boullier, takımın ve Raikkonen'in başarılı olacağı yönünde güven duymak için her türlü sebebe sahip olduklarını dile getirdi.

"Monza'da braz zorlanacağımızı biliyorduk. Öyle de oldu Ancak gelecek yarışların bize daha fazla uyacağını düşünürsek, şamiyonluk şansımız hala var."

Gelecek yarışların yapılacağı pistlerin, E20'ye daha fazla uyacak olmasının yanı sıra, Suzuka'da kullanılması beklenn D-DRS sistemi de, Boullier'e göre ekstra bir gelişim sağlayacak.

"Singapur'a da bir takım güncellemeler götürüyoruz. Yere basma seviyesi ve pist karakterinin bize uymasını bekliyoruz çünkü Macaristan ve Monako'da çok hızlıydık. Japonya da bize uyacaktır. Özellikle de D-DRS ile birlikte bu pistte rekabetçi olmayı umuyoruz. Bence sezon sonu oldukça ilginç olacak."


Bunları da Beğenebilirsiniz