Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Şampiyon olmak istiyoruz"

Bayanlar Hentbol Süper Ligi final serisinin ilk maçında İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni 26-25 yenerek seride 1-0 öne geçen Üsküdar Belediyesi'nin antrenörü Kadir Ayar, 2004 yılında olduğu gibi takımını yine şampiyonluğa taşımak istediğini ifade etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Maçın ardından AA muhabirine değerlendirme yapan Ayar, 2004'te yaşadıkları şampiyonluğu tekrar elde etmek istediklerini ifade ederek, “Şampiyon olmak istiyoruz. Çünkü en son 2004 yine bu takımın başında ben vardım ve o zaman şampiyon olmuştuk. 7 yıl önceki şampiyonluğu tekrar Üsküdar Belediyesi'ne getirmek istiyoruz. Kulüp başkanımız Mecit Çetinkaya ve Belediye Başkanımız Mustafa Kara bunu hak ediyor” diye konuştu.

Her iki takımın da centilmenlik içinde mücadele ettiğini kaydeden Ayar, şunları söyledi:
“Hakemler de çok iyi bir performans gösterdiler. Tabii ki her iki takıma karşı hakemlerin çaldığı düdüklerde ufak tefek hatalar oluyor. Bana göre yanlış, ona göre doğru. Önemli olan Fair Play içinde geçmesi. İki takım da (A) milli takımı oluşturan oyunculardan kurulu. Milli takımın önünde bir Hollanda maçı var. Fair Play içinde geçmesi hem iki kulüp açısından hem milli takım açısından iyi bir şey.”

VURGUN: “MÜCADELEYİ 3. MAÇA TAŞIMAK İSTİYORUZ”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Antrenörü Hikmet Vurgun, final serisinin ikinci maçında 11 Mayıs Çarşamba günü İzmir'de yapacakları maçı kazanıp, şampiyonluk mücadelesini 3. maça taşımak istediklerini kaydetti.

Üsküdar Belediyesi'ne karşı karşılaşmanın ilk yarısında daha derli toplu ve disiplinli oynadıklarını anlatan Vurgun, maçı şöyle değerlendirdi:
“İkinci yarı karşı tarafın sert savunmasına karşı çözüm üretemedik. Biraz da hakemlerin verdiği kararlar oyuncuların sinirlerini bozunca kontrolümüzü kaybettik, kötü hücumlar yapmaya başladık. Beraberliğe kadar getirdik ama son hücumda yediğimiz penaltı golüyle mağlup olduk.”

Vurgun, maçın bitimine 2 saniye kala oyuncularına sportmenlik dışı hareket yapıldığını belirterek, “Sportmenlik dışı yapılan hareketler kırmızı kart diye biliyoruz. Son 2 saniye santradan başlayamadık. Kural hatası vardı ama hakemler öyle değerlendirmedi. Olay bitti. Şimdi önümüze bakmamız lazım. Ayın 11'inde İzmir'deki maçta öncelikle galip gelip mücadeleyi 3. maça taşımak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler