« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyon madalyasını annesine götürecek

Londra Olimpiyat Oyunları'nda tekvandoda erkekler 68 kiloda şampiyon olan milli sporcu Servet Tazegül, Ramazan Bayramı'nın birinci günü olan 19 Ağustos Pazar günü madalyasıyla annesinin mezarını ziyaret edecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Olimpiyatlara hazırlanırken 2 ay önce annesi Gültan Tazegül'ü kaybeden Servet, hastalığı döneminde sürekli annesinin yanında olduğunu belirterek, “Olamadığım zamanlar da oldu tabi ancak elimden geldiğince yanında olmaya çalıştım” dedi.

Altın madalya kazandıktan sonra madalyasını annesine armağan eden Servet, bayramın ilk günü annesinin İzmir'deki mezarına gideceğini kaydederek, “Pazar günü inşallah annemin mezarına gideceğim. Ailemle de orada buluşacağım. Hep birlikte mezara gideceğiz. Madalyamı anneme götüreceğim” diye konuştu.

“Londra'da favoriydim”

Son 3 yıldır yenilgi almadığını hatırlatan Servet Tazegül, Londra Olimpiyatları'na giderken herkesin kendisini favori olarak gösterdiğini söyledi.

2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'nda bronz madalya kazandığını belirten milli tekvandocu, şöyle devam etti:
“Pekin'e de altın madalya almaya gitmiştim, ama nasip olmadı. Bronz madalya aldım. Pekin'de gizli favoriydim, ancak Londra'da artık herkes beni favori olarak gösteriyordu. Üç yıldır yenilmiyorum. Rakiplerimin hepsinden daha iyi olduğumu biliyordum. İyi dövüştüm ve şampiyon oldum.”

“Tekvando altını çoktan hak ediyordu”

Servet Tazegül, Londra'da ilkleri yaptığını vurgulayarak, “Londra Olimpiyatları'nda Türkiye'nin ilk altın madalyası benden geldi. Ayrıca tekvandonun ilk olimpiyat altınını aldım. Bunlar benim için ayrı bir gurur oldu” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin tekvandoda çok başarılı sporcuları bulunduğunu kaydeden Servet, “Tekvando altını çoktan hak ediyordu. Dünya ve Avrupa şampiyonu çok başarılı sporcularımız var. Olimpiyatlarda bir türlü altın alamamıştık. Benimle nasip oldu ve şeytanın bacağını kırdık. İnşallah bundan sonra olimpiyatlarda daha çok altın olacak” şeklinde konuştu.

Milli tekvandocu, gelecek yıl da başarılarına devam edeceğini belirterek, “Seneye de Avrupa ve Dünya şampiyonu olup, İstiklal Marşı'nı okutmak istiyorum. İyi çalışıyorum, emeğimin karşılığını alacağıma inanıyorum. 2016'da Rio de Janerio'da yapılacak olimpiyatlarda yine şampiyon olup, unvanımı korumak için çalışmalarıma devam edeceğim” şeklinde konuştu.

“Gençlere tekvandoyu sevdirdim”

Milli sporcu Servet Tazegül, olimpiyatlarda maçlarını izleyen gençlerin tekvando sporuna yöneleceğini düşündüğünü söyledi.
Tekvandonun güzel bir spor olduğunu kaydeden Servet, “Benim maçlarımı izleyenlere tekvandoyu sevdirdiğime inanıyorum. Türkiye'de tekvandocu sayısı artacaktır. Tekvandoyu herkese tavsiye ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz