« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyon kupasını aldı

Süper Lig şampiyonu Bursaspor, özel uçakla getirilen kupasını Atatürk Stadı'nın tribünlerini tamamen dolduran taraftarlarının çoşkulu gösterileri arasında Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'den aldı.

BURSA DHA
SON GÜNCELLEME

   

F.BAHÇE BURSASPOR'U KUTLADI 

BURSASPOR'UN ŞAMPİYONLUK TURU - WEB TV

ŞAMPİYON KUPASINI BÖYLE ALDI - WEB TV

Pazar akşamı Beşiktaş'ı 2-1 yenerek şampiyonluğunu ilan eden Bursaspor'un kutlamaları, bugün saat 19.00'da Özlüce Tesisleri'nde başladı. Üzerinde "2009-2010 Süper Lig Şampiyonu" yazılı üstü açık otobüse binen Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve yeşil beyazlı futbolcular, kent merkezine hareket ettiler. Bu arada futbolcular, Trabzonspor formasını elden ele geçirerek salladılar.

FUTBOLCULARA ALKIŞ

Yüzlerce taraftarın araçlarıyla eşlik ettiği Bursaspor konvoyu, daha sonra Acemler, Çekirge, Altıparmak ve Heykel güzergahını izlediler. Kafilenin caddelerden geçişi sırasında yolların kenarlarında yeşil beyaz kıyafetleriyle bekleyen Bursalılar, futbolcuları hem alkışladılar, hem de "şampiyon, şampiyon" diye sevgi gösterilerinde bulundular.

TARAFTARLARINI SELAMLADILAR

Başkan Yazıcı ve Ertuğrul Sağlam el sallayarak, ligi zirvede tamamlayan yeşil beyazlı futbolcular da Bursaspor bayraklarını sallayarak taraftarlarını selamladılar. Otobüsün geçtiği güzergah, trafiğe kapatılırken karşı yöne giden yollar da kafileyi görmek isteyen araçların durması yüzünden tamamen kilitlendi.

STAT MEŞALELERLE AYDINLANDI

Futbolcuları Atatürk Stadyumu'nda bekleyen kadın, erkek ve çocuklardan oluşan taraftarlar, havanın kararmasıyla birlikte yanlarında getirdikleri meşaleleri yaktılar. Stat, meşalelerın ışığıyla aydınlandı.

30 BİN KİŞİ İZLEDİ

Oturma kapasitesi 19 bin 200 olan stadın içine yaklaşık 30 bin kişinin girdiği gözlendi. Stada giremeyenlerin sayısının da içeri girenlerle aynı sayıda olduğu bildirildi.

FENERBAHÇE TABUTU

Yol boyunca ellerinde Trabzonspor bayrağı bulunan Bursasporlu bazı taraftarlar, hazırladıkları Fenerbahçe tabutuyla kutlamalara katıldı, kafilenin geçişini bekledi.

ÖZGENER MİNİKLERLE

Federasyon Başkanı Mahmut Özgener, Yönetim Kurulu üyesi Levent Kızıl'la birlikte şampiyonluk kupasını özel uçakla Bursa'ya getirdi. Özgener ve kupayı taşıyan uçak saat 19.00'da Yenişehir Havaalanı'na indi. Federasyonun Marmara Bölge Temsilcisi Atilla Dönmez tarafından karşılanan Özgener, kendisini karşılayan Bursaspor formalı minik taraftarlarla şampiyonluk kupasını kaldırarak resim çektirdi.

TARAFTARLAR SAHAYA İNDİ

Bursasporlular'ı taşıyan otobüs saat 21.15 sıralarında Atatürk Stadı'na girdikten sonra tribünlerdeki taraftarlar, sahaya atlamaya başladılar. Binlerce taraftarın sahaya inmesi sonucu otobüs, izleyicilerin arasında kaldı ve ilerleyemedi. Taraftarların tribünlere dönmesi uzun süre sağlanamadı.

KUPA ELLERDE

Bu yüzden Federasyon Başkanı Mahmut Özgener, bir geçit açılması sonucu otobüse bindi, Başkan Yazıcı, Ertuğrul Sağlam ve futbolcuları tebrik ettikten sonra şampiyonluk kupasını kaptan Ömer Erdoğan'a verdi. Kupa daha sonra Ertuğrul Sağlam, futbolcular ve teknik heyet tarafından hayavaya kaldırıldı. Aynı anda da stadın içinde ve çatısında havai fişek gösterileri düzenlenmeye başlandı. Taraftarlar da coşku içinde kupanın kaldırılışını birlikte kutladılar.

  


Bunları da Beğenebilirsiniz