« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyon Kulüpler Kupası Bursa'da

Serbest stil güreşte Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası müsabakaları 27-29 Kasım tarihleri arasında Bursa'da yapılacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Avrupa Güreş Federasyonları Birliği (CELA) ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin birlikte organize edeceği Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası müsabakalarında Türkiye'yi, Serbest Güreş Birinci Ligi'nin son şampiyonu Amasya Şekerspor ile birleşen Bursa Büyükşehir Belediyespor takımı temsil edecek.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Müdürü Taha Başparmak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu ana kadar Bulgaristan, Azerbaycan, Yunanistan, Moldova ve Rusya başta olmak üzere birkaç ülkeye davet gönderdiklerini belirtti. Organizasyona 7-8 takımın katılımını beklediklerini kaydeden Başparmak, “Bursa Büyükşehir Belediyespor olarak hedefimiz, Avrupa şampiyonluğuna ulaşmak” dedi.
Başparmak, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası müsabakalarının Atatürk Spor Salonu'nda yapılacağını, Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak iyi bir ev sahipliği yapmak için çalışmalara şimdiden başladıklarını ifade etti.

Konuk ülke sporcularının 27 Kasım Cuma günü Bursa'ya geleceğini ve 28 Kasım Cumartesi günü tartıların yapılacağını anlatan Başparmak, 29 Kasım Pazar günü de müsabakaların tamamlanacağını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz