ANKARA HABERLERİ

Şampiyon kardeşler gardını dünyaya çevirdi

Doğahan GİRİTLİOĞLU-BÜŞRA AYAN
30.06.2017 - 14:29Son Güncelleme :

Kick box şampiyonu Ankaralı kardeşler Ezgi ve Fatmanur, dünya şampiyonalarında milli formayla yarışabilmek için beraber çalışıyor. Altın madalya hedefleyen şampiyon kardeşler, bir yandan da aynı ringte mücadele edecekleri günün hayalini kuruyor.

Doğahan GİRİTLİOĞLU-BÜŞRA AYAN

Kick box gençler kategorisinde Dünya, Türkiye ve Ankara şampiyonlukları bulunan Ezgi Hamal (17) ve küçükler Ankara şampiyonu Fatmanur Hamal (11), hayallerine kavuşabilmek için beraber idman yapıyor. Abla Ezgi Hamal en büyük hayalinin milli formayla uluslarası başarı kazanmak olduğunu söylerken, ablasını örnek alarak Kick Box’a başlayan Fatmanur, “Ablamı ringte yenebilecek seviye ulaşana kadar çalışmaya devam edeceğim” diyor. 3 senedir hayalini kurdukları milli formaya kavuşabilmek için beraber idman yapan şampiyon kardeşlerle Kick Box tutkularını ve gelecek planlarını Hürriyet Ankara’ya anlattı:

BAŞARI ÇALIŞMA İSTEĞİMİZİ ARTIRIYOR

- Kick Box’a başlama fikri nasıl oluştu?
- Ezgi: Ailemizde oldukça başarılı sporcu büyüklerim var. Beni her zaman teşvik ettiler, bu spora başlama fikrim onların etkisiyle oluştu. Onlardan devraldığım bayrağı bir adım ileri taşımak için 3 senedir aralıksız mücadele ediyorum.
- Fatmanur: Ablamın şampiyonluklarını ve mutluluğu görünce bende Kick Box’a başlamak istedim. Başlama fikri ablamdan çıktı ve beni hep destekledi.
- Başarılı birer sporcu olarak en büyük destekçiniz kimler oldu?
- Ezgi: Ailemiz ikimize de her zaman destek oldu. Başarıya küçük denebilecek yaşta ulaşmama karşın hiçbir zaman bunun hevesine kapılmamaya çalıştım. Şampiyonluklar isteğimizi artıyor. Kardeşime de destekçisi olarak öğretebileceğim en önemli şey budur.

Şampiyon kardeşler gardını dünyaya çevirdi

MİLLİ FORMAYLA BAŞARI HEDEFLİYORUZ

- Genç yaşta ulusal ve uluslarası yarışmalarda başarıya ulaştınız. Gelecek için hayaliniz nedir?
- Ezgi: Dünya, Türkiye ve Ankara şampiyonluklarım bulunuyor, en büyük hayalim milli formayla bu başarıları uluslarası arenada sergileyebilmek. Bir yandan spor akademisi hayalim de var. Kardeşimle aynı ringte olmak çok farklı bir duygu olabilir, imkansız gibi gözükse de bir gün onunla şampiyonluk için mücadele etmek isterim.
- Fatmanur: Türkiye şampiyonu olarak, ülkemi milli formayla temsil edebilmek istiyorum. Daha sonra ablamla aynı ringte mücadele etme hayalim var, onu yenmek için de çalışıyorum.
-17 yaşında bir şampiyon sporcu olarak Kick Box’ta sizin gibi şampiyonluk hedefleyen sporculara neler tavsiye edersin?
- Ezgi: Öncelikle yeteneklerini keşfedecek yerlere ulaşarak eğitim almaları gerekiyor. Başarıya ulaştıktan sonra hedefler büyüyeceği için çalışmayı artırarak devam ettirmeleri lazım. Kardeşime de elimden geldiği kadar bunu aşılamaya çalışıyorum.

RİNGE SAĞLIK İÇİN ÇIKIN

Fetih Spor Akademisi sporcuları Ezgi ve Fatmanur’un antrenörü Abdulkadir Şahin de iki kardeşin milli takımla mücadele edecek ve şampiyonluğa ulaşacak yetenekte olduğunu belirterek, “3 senedir derslerinden arda kalan zamanların tümünde buradalar. Ezgi dünyada özel birincilikler kazandı, Türkiye ve Ankara şamoiyonu. Fatmanur’da ablasının da desteğiyle Ezgiyi’de geçecek. Milli takımı hak ediyorlar” dedi. Bir dövüş sanatı olarak kabul edilen Kick Box’un vücuttaki istenmeyen yağların yakılmasında büyük etkisi olduğunun altını çizen Şahin, “Kick Box’u bir spor olarak görmeyenler var. Doğal yollarla beslenen ve Kick Box idmanlarını günlük olarak yapan kişilerin fazla yağlarından daha hızlı kurtulduğu, daha sağlıklı bir görüntüye kavuştuğu kanıtlanmıştır. Burada kimse birbirini dövmeye çalışmıyor. Dolayısıyla Kick Box’u sağlıklı bir spor olarak kabul etmek gerekiyor” diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Şampiyon kardeşler gardını dünyaya çevirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Haziran 2017 tarihinde saat 14 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şampiyon kardeşler gardını dünyaya çevirdi haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:21
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:11
 • Akşam
  18:42
 • Yatsı
  20:00
Sayfa Başı