Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyon güreşçiler unutulmadı

Türk güreşine geçmişte şampiyonluklar yaşatan güreşçilerle, güreşe hizmet edenler Ankara'daki Anıt Mezar'da düzenlenen törenle anıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karşıyaka'daki Türkiye Güreş Federasyonu Anıt Mezar'daki anma törenine federasyon başkanı Bekir Çeker, yönetim kurulu üyeleri, Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) Asbaşkanı Ahmet Ayık, eski şampiyonlardan Teyfik Kış, Mahmut Demir ve Ercan Yıldız'ın yanı sıra antrenör, yönetici ve çok sayıda sporcu katıldı.

Ankara'da yarın başlayacak olan 14. Uluslararası Gençler “Şampiyonlar” Güreş Turnuvası öncesi gerçekleştirilen törende konuşan Çeker, turnuvanın güreşe hizmet edenlerin anılması için Ankara'da düzenlendiğini söyledi.
Turnuvada genç sporcuların mücadele edeceğini belirten Çeker, şöyle konuştu:
“Turnuva her geçen yıl daha büyük katılımla ve daha yüksek kaliteyle gerçekleştiriliyor. Şampiyonlar Güreş Turnuvası, gençler kategorisinde dünyanın en prestijli turnuvalarından biridir. Ülkemize şampiyonluklar yaşatan güreşçilerimizi rahmetle anıyoruz. Organizasyonu Ankara'ya almamızın en önemli nedeni, müsabakalar öncesi Karşıyaka'daki Anıt Mezar'da, ebediyete intikal etmiş eski şampiyonlarımız için bir anma töreninin düzenlenmesidir. Yarın da cuma namazı öncesi Hacı Bayram Veli Caminde mevlit okutulacaktır. Böylece bugüne kadar düzenlenen Avrupa ve dünya şampiyonaları ile olimpiyat oyunlarında ülkemize şampiyonluklar yaşatan eski şampiyonlarımıza, ortak bir törenle şükranlarımızı sunmuş olacağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz