« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyon güreşçi, gözünü olimpiyatlara dikti

Katıldığı yarışmalarda 2 kez dünya şampiyonluğunu elde eden milli güreşçi Selçuk Çebi, 2012 Londra Olimpiyatları'nda altın madalya kazanarak kariyerinin zirvesine çıkmayı hedefliyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
1994 yılında güreşteki kariyerine başlayan Çebi, 2012 Olimpiyatları'nda altın madalya kazanarak yeni bir başarıya imza ederek ülkesine dönmeyi amaçlıyor. Grekoromen stil 74 kiloda 2 kez dünya şampiyonu olmayı başaran Çebi, olimpiyatlarda şampiyon olarak Türkiye'yi temsil etmek istiyor.

Çebi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2012 Londra Olimpiyatları'na Aladağ'da yoğun bir çalışma temposu ile hazırlandıklarını ve İngiltere'de şampiyonluğu hedeflediğini anlattı.

Günün büyük bölümünü çalışarak geçirdiklerini anlatan Çebi, “Yeri geliyor sabah 3-4 ve akşam 2-3 saat çalışıyoruz. Aynı zamanda bütün rakiplerimizi tek tek analiz ederek, tutuşlarını, hareketlerini, oyunlarını tek tek inceleyerek boş zamanlarımızda onları izliyoruz” dedi.

Çebi, Olimpiyatlar öncesinde boş vakitlerinde rakipleri üzerinde yaptıkları analizler sonucunda rakiplerini yenerek iyi dereceler elde etmeyi amaçladığını ifade etti.

Teknolojiyi en iyi şekilde kullandıklarına işaret eden Çebi, “Çalışmalarımız çok yoğun ama bunu yapmak zorundayız. Çünkü ülkemizin bizden beklediği bir şampiyonluk var. Bizde onu hedeflemişiz. Bu saatten sonra bizi olimpiyat şampiyonluğundan başkası tatmin etmiyor, İnşallah Allah nasip eder” ifadelerini kullandı.

Hedefinin her zaman şampiyonluk olduğunu anlatan Çebi, şunları söyledi:
“2009 ve 2010 yılında dünya şampiyonluğu zirvesine çıktım. Sikletimde 2011 yılında İstanbul'da dünya ikincisi oldum ve ev sahibi olduğumuz ülkemizde, bu bizim için çok üzücü oldu. Orada üzüntü gözyaşları döktük. Bizimle beraber bizi sevenler de gözyaşı döktü. Ama İnşallah önümüzde Londra Olimpiyatları var, orada şampiyon olmak istiyoruz. O sevinç gözyaşlarını orada bizi sevenlerle dökmek istiyoruz. Onlara o gururu yaşatmak istiyoruz.”

“Başaracağımıza inanıyorum”

Selçuk Çebi'nin antrenörü Rüstem Koyuncu ise uzun bir hazırlık döneminin sonuna geldiklerini anlatarak, başarılı olmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söyledi.

Aladağ'da geçirdikleri kamp dönemini daha sonra İstanbul'da devam ettireceklerini anlatan Koyuncu, şöyle konuştu:
“Daha sonra olimpiyatlara gideceğiz. Çalışmalarımızın sonuna geldik. Çalışmalarımızın bu döneme kadar çok iyi geçtiğine inanıyorum. Eksiklerimizi tamamlamak üzereyiz. Bütün rakiplerimizi biliyoruz. Onlara göre çalışıyoruz. Başaracağımıza inanıyorum. Selçuk'un bu öz güveni, bu şampiyonluğu istemesi, beni daha da konsantre ediyor. Ben de onun şampiyon olacağına inanıyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz