Gündem Haberleri

  Şampiyon güreşçi, ailesinin gururu

  Kemal KARADAĞ/İSKİLİP (Çorum), (DHA)
  12.08.2009 - 15:11 | Son Güncelleme:

  ÇORUM’un İskilip ilçesine bağlı Harun Köyü’nde çiftçi 47 yaşındaki Sadullah ve 43 yaşındaki eşi Hatice Peker’in 5 çocuğundan biri olan milli güreşçi 20 yaşındaki Ahmet Peker, üçüncü kez Dünya Gençler Serbest Güreş Şampiyonası’nda Dünya Şampiyonu oldu. Geçen hafta Ankara’da yapılan güreş şampiyonasında kazandığı altın madalyayla ailesinin yanına gelen Peker, “Bu madalya tüm annelere hediyemdir” dedi.

  Bekar olan milli güreşçi Ahmet Peker geçen hafta Ankara’da düzenlenen Dünya Gençler Serbest Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak Dünya Şampiyonu ünvanına üçüncü kez sahip oldu. Şampiyonanın ardından dün madalyası ile doğup büyüdüğü Harun Köyü’ne gelen Peker, annesi ve babası tarafından karşılandı. Anne ve babasının elini öperek, “Kurtdereliler ve Koca Yusuflar gibi büyük pehlivanlar doğurarak dünyaya Türk’ün gücünü gösterenler Türk analarıdır. Annemin şahsında madalyamı Türk analarına armağan ediyorum” dedi.

  ‘TÜRK MİLLETİNE ALTIN YAKIŞIR’

  2001 yılında Çorum Adil Candemir Güreş Eğitim Merkezi’nde başlayan güreş yaşamında 8 yılna Dünya Gençler Serbest Güreş Şampiyonası’nda 3 Dünya Şampiyonluğu ve bir de Dünya üçüncülüğü sığdırdığını söyleyen Ahmet Peker, “Benim milletime altın madalya yakışır. Türk Milleti bunu hak ediyor diyerek mindere çıktım. Kendim için değil, ülkem ve milletim için kazandım” diye konuştu.

  BABASI GÜREŞİ KOMŞUDA İZLEMİŞ

  Oğlunun şampiyonadaki müsabakasını televizyonlarının arızalanması nedeniyle komşuda izlediğini söyleyen baba Sadullah Peker de, “Maçı kaçırmaktan çok korktum. Hemen komşuya koşup televizyonu açtırdım. Oğlum orada güreşirken ben yerimde duramadım. Eli havaya kalktığında gözyaşlarım boşaldı. Hele de İstiklal Marşımız okunurken, gözyaşlarım sel oldu. Allah herkese böyle evlat nasip etsin. Onunla gurur duyuyorum” diye konuştu.

  Oğlunun üçüncü kez Dünya Şampiyonu olduğunun müjdesini eşinden alan Hatice Peker de, oğlunun kazandığı madalyaların Türk milletine ait olduğunu söyledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı