« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyon evinde hem de en önde

Kariyerinde üç kez Supersport Dünya şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu, ilk kez yarışacağı İstanbul’da yarışa ilk cepten başlayacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İstanbul, tarihinde ilk kez Superbike Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyor. Superbike’ın bir alt kategorisi olan Supersport’ta yarışan Kenan Sofuoğlu da kariyerinde ilk kez Intercity İstanbul Park’ta yarışacak. Superport Dünya Şampiyonası’nın 11. durağı olan İstanbul Grand Prix’sinin sıralama turları dün gerçekleştirdi. Kariyerinde üç kez dünya şampiyonluğuna erişen Kenan Sofuoğu, İstanbul’daki ilk yarışa ilk cepten başlama hakkını elde etti. Sıralama turlarında 1.58.380’lik dereceyle elde eden milli sporcu, şampiyona lideri Sam Lowes’u gerisinde bıraktı.

KIRMIZI BAYRAK SALLANDI

PİSTE yağ döküldüğü için, sıralama turlarının ikinci seansının bitimine 3 dakika 26 saniye kala kırmızı bayrak sallandı ve yarış durduruldu. Kısa bir bekleme süresinden sonra pistte gerekli çalışmalar yapıldı ve kalan bölüm de tamamlandı. Bu duraklama öncesinde liderliği elinde tutan Kenan, ufak aranın ardında da kendi zamanını geliştirdi ve bu sezon dördüncü kez pole pozisyonunu elde etti. Kenan Sofuoğlu’nun en önden başlayacağı yarış bugün saat 12.30’da başlayacak ve Eurosport’tan naklen yayımlanacak.

PiLOTLAR SIRALAMASI

1- Sam Lowes 185
2- Kenan Sofuoğlu 131
3-Fabien Foret 121
4- M.van der Mark 91
5- Lorenzo Zanetti 86

SIRALAMA SONUÇLARI

1. Kenan Sofuoğlu 1.58.380
2. Sam Lowes 1.58.762
3. Christian Iddon 1.59.438
4. Florian Marino 1.59.595
5. Kev Coghlan 1.59.655

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.