Ege Haberleri

EGE

  Şampiyon Bruno mahkemelik oldu

  Yaşar ANTER / BODRUM, (DHA)
  20.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, aynı sitede oturduğu komşularının villasını kaçak olduğu gerekçesiyle şikayet eden emekli THY memuru Mine Eryürek’in (51) başı dertten kurtulmuyor.

  Komşuları tarafından daha önce "çamaşır ıslattı" diye mahkemeye verilen Eryürek, bu kez de güzellik ve huy şampiyonalarında birincilikleri bulunan Rottweiler cinsi köpeğini hedef aldıklarını söyledi. Sitenin yönetim kurulunda yer alan villa sahiplerinden Özer Barut, köpeği Bruno’nun otomobilinin lastiklerine çişini yaptığı ve bir çocuğu taciz edip korkuttuğu gerekçesiyle Mine Eryürek hakkında, siteden kovulması istemiyle Bodrum Sulh Hukuk Mahkemesi’nde dava açtı. Dava, Eryürek’i isyan ettirdi. Sitedeki 107 villadan 85’inin imara aykırı olduğunu ve bu nedenle hukuki bir savaş başlattığını anlatan Eryürek, "Villamı inşaat halinde iken almış, ömrümün geri kalanını cennette geçiririm diye düşünmüştüm. İnşaat yapılırken mimari plan neyse aynen onu yaptırdım. Komşuların ve sitedeki bazılarının haklarından çok daha büyük ve imar planlarına aykırı kaçak inşaatlar yaptıklarını, sitenin yeşil bir alandan beton yığınına dönüştüğünü görünce, belediye, kaymakamlık, valilik ve Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile savcılığa suç duyurusunda bulundum. Kaçak inşaatların durdurulmasını, kanunlara saygı gösterilmesini isteyince kötü oldum. Komşularım aslı astarı olmayan, komik nedenlerle sürekli davalar açmaya başladı" dedi.

  Köpeğini saldırtıyor

  DHA muhabirleri Eryürek’in evinde olayla ilgili bilgi alırken, site yöneticisi Mehmet Ekşi, Özer Barut ve Şeyda Saygan’ın yanı sıra 15 site sakini kapının önünde toplandı. Site sakinleri gazetecilere tepki gösterdi. Gazetecileri tehdit eden Özer Barut konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, Şeyda Saygan, "Mine Eryürek, benim villamda yapmak isteğim düzenlemeleri, şikayet ederek durdurdu. Çamaşırlarımı ıslatması da bardağı taşıran son damla oldu. Dava açıp, villasını satın almak için hukuki mücadele başlattım" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı