GeriFutbol Şampiyon biziz Beşiktaş birinci
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  59
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şampiyon biziz Beşiktaş birinci

Şampiyon biziz Beşiktaş birinci
refid:11757691 ilişkili resim dosyası

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, "Gönüllerin şampiyonluğunu geçen yıl kazanmıştık. Bu sezon artık şampiyon olduk ama Beşiktaş birinci" dedi...

SİVASSPOR’un başarılı teknik direktörü Bülent Uygun, Hürriyet’e bu sezonun analizini yaptı ve önümüzdeki sezonun yol haritasını açıkladı.

"Gönüllerin şampiyonluğunu geçen yıl kazanmıştık. Bu yıl artık şampiyon olduk ama Beşiktaş birinci" diyen Uygun, Sivasspor’un tüm Anadolu’nun gururu olduğunu ifade etti. Futbol oyununun tecrübe, birikim ve bilgiyi yönlendirme işi olduğunu belirten Uygun, "Özellikle bu yıl inanılmaz bir tecrübe yaşadık, birikim kazandık. Dünyada hiçbir takım bizim gibi düşük bütçeyle böylesine büyük başarıyı yakalayamadı. Üstelik bu 4 yıl süren bir başarıdır. Bunlar kolay işler değil. Mazlumu destekleyen Türk insanının kalbinde şampiyon olduk" dedi.

Sivas’ın kaderini değiştirdik

Söylediği sözlerin çoğu kez yanlış anlaşıldığından dert yanan Uygun "Beni antipatik bulanlar hep 3 büyüklerin fanatik taraftarları oldu. Oysa ben kötü bir şey söylemedim ki. ’7 yeriz, 9 yeriz, 8 yemeyiz’ derken amacım kimseyi kırmak rencide etmek değildi. Ben Avrupa’da başarı isteğimi dile getirdim" diye konuştu.

Futbolcularının iyi oyuncular oldukları kadar iyi insan olduklarını vurgulayan Uygun, "Onlar primlerinden elde ettikleriyle 700-800 bin lira harcayarak cami, okul ve öğrenci yurdu yaptırıyorlar. Bugüne kadar zaten 30 öğrenci okutuyorlardı. Onlara da bu gibi büyük işler yapmak yakışır" ifadesini kullandı.

Uygun, Sivasspor’un, adı bazı nedenlerle olumsuz anılan Sivas kentinin kaderini olumlu yönde değiştirdiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni sezonda, yeni stadyum, kapalı spor salonu, olimpik yüzme havuzu, 5 yıldızlı otel ve alışveriş merkezleri ile şehir yepyeni bir hüviyete bürünecek. Tüm bunları bir futbol takımı ateşledi. Bu da Anadolu’ya bir örnektir."

Bilica’yı Fener’e verdik
/images/100/0x0/55eb107ef018fbb8f8a8ba12

BÜLENT Uygun,
son iki sezonda elde ettikleri başarıyı kalıcı hale getirmek ve çıtayı daha da yukarı yükseltmek için takımda revizyon yapmalarının şart olduğunu söylerken bir de transfer haberi verdi. Stoperleri Bilica’yı Fenerbahçe’ye verdiklerini açıklayan Uygun, "Takımda revizyon yapmak zorundayız. Aksi halde çok sık yan yana oynayan oyuncular başarıya doyar hatta emekli zihniyetine bürünür" dedi. Yeni sezonda Sivasspor forması giyecek oyuncuları şimdiden belirlediğini vurgulayan Uygun, "8-9 futbolcu gidecek, yerlerine 3 yabancı 5 yerli gelecek. Bunlar için bonservisler dahil toplam 3 milyon Euro ayırdık. Gideceklerin ve geleceklerin isimleri elimdeki dosyada yazılı. Bunu bir tek başkanım Mecnun Odyakmaz ve ben biliyoruz" diye konuştu.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle