GeriSpor Şampiyon Aylin Erçel
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şampiyon Aylin Erçel

Şampiyon Aylin Erçel
refid:15160768 ilişkili resim dosyası

Türkiye Golf Federasyonu'nun bu yıl başlattığı ve geleceğin milli golfçülerini yetiştirmek için düzenlediği yıldızlar ligi golf turnuvasının 4. ayağı Belek turizm merkezinde yapıldı.

Robinson Nobilis Club ve Carya Golf Club sahalarında iki gün süren turnuvada 8-16 yaş grubunda 20'si kız, 32'si erkek 52 yıldız sporcu mücadele etti. Kızlarda Aylin Erçel şampiyon olurken, ikinciliği Nergis Kök, üçüncülüğü Hilal Ok aldı. Erkeklerde Mutlu Güner şampiyonluğu kazanırken, Ferdi Gürsoğa 2, Ufuk Topal 3. oldu.

Turnuvada kızlarda ilk üç dereceyi Belek bölgesinde faaliyet gösteren National Golf Club alırken, erkeklerde de ilk iki sıra yine aynı kulübün golfcüleri tarafından paylaşıldı.

Turnuva sonunda Carya Golf Club'te düzenlenen törenle dereceye giren yıldız golfçülere madalyaları Golf Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri Kadir Aydın ve Uğur Budak ile federasyon başantrenörü Spencer Henderson tarafından verildi.

Federasyon yönetim kurulu üyesi Kadir Aydın, ödül töreninde yaptığı konuşmada, bu yıl ilki gerçekleştirilen Yıldızlar Ligi'nin Antalya ayağında genç golfçülerin mücadelelerinin adeta nefes kestiğini söyledi. Kadir Aydın, “Burada dereceye giren oyuncularla İstanbul ayağında yapılan yıldızlar liginde dereceye giren golfçüler, Eylül ayında İstanbul'da yapılacak ikinci etapta karşılaşacaklar. Bu karşılaşmalar sonunda milli takım aday kadrosu belirlenecek. Bu turnuvada milli takım için geleceğin yıldız adaylarımızın mücadelesini heyecanla izledik” dedi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle