Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyon atlete federasyondan destek

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Yurdadön, Üç Adım Atlama Dünya Şampiyonu olan lise öğrencisi Salih Durmuş'un, çok yetenekli olduğun ifade ederek, "Federasyon olarak bu sporcuyla daha yakından ilgileneceğiz" dedi.

Recep Salih Durmuş'un spor yapmak için mükemmel bir fiziği bulunduğunu belirten Yurdadön, "Kendisi, 1.87 boyunda ve 72 kilo. Yani üç adım atlama için ideal bir sporcu. Gelecekte büyük başarılara imza atacak" dedi.

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Yurdadön, Durmuş'un bu yıl liseden mezun olduğunu hatırlatarak, Dünya Şampiyonu olması nedeniyle istediği üniversitede eğitim görme hakkı bulunduğunu kaydetti.

Durmuş'un seçeceği okulun imkanlarını göz önünde bulunduracaklarını kaydeden Yurdadön, Romanya'dan 2 antrenör getirme çalışması içerisinde olduklarını ve başarılı sporcuyu bu antrenörlere emanet etme düşüncesi içinde olduklarını kaydetti.

Çimentaş Lisesi Öğrencisi Recep Salih Durmuş son olarak İspanya'da düzenlenen Atletizm Şampiyonası'nda, üç adım atlamada, 14.90'lık derecesiyle Dünya Şampiyonu oldu. Durmuş, Ankara'da 24 Nisan 2001'de aynı branşta, 15.02'lik derecesiyle rekor da kırmıştı.

Genç sporcu daha önce de 3 Haziran 2000 tarihinde, uzun atlamada 6.67 ile Dünya üçüncüsü olmuştu. (AA)


Bunları da Beğenebilirsiniz