Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Şampiyon Alonso olacak"

Üç kez dünya şampiyonluğu yaşayan Niki Lauda, Fernando Alonso'nun mevcut performans seviyesini koruması halinde, bu sezon şampiyon olacağına inandığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Valencia'daki Avrupa Grand Prix'nin ardından şampiyona liderliğini ele geçiren İspanyol pilot, gridin en rekabetçi aracına sahip olmamasına rağmen, liderliğini sürdürüyor.

Alonso, sezonun bitimine 6 yarış kala, geçtiğimiz haftaki Singapur GP'yi kazanan Sebastian Vettel'in 29 puan önünde bulunuyor.

Lauda, Alonso'nun en hızıl araçla mücadele etmemesine karşın, şaşırtıcı istikrarı sayesinde üçüncü kez mutlu sona ulaşacağını belirtti.

F1'in resmi internet sitesine konuşan Lauda, "Şu ana kadar yaptığı gibi devam ederse şampiyon olur" ifadesini kullandı.

Lauda, "Doğru olan herşeyi yapıyor. Hızlı, aracı finiş çizgisine götürüyor. Gerektiğinde agresif. O şu an için Mr. Doğru" dedi.

Lauda, şu an matematiksel olarak yedi pilotun şampiyonluk mücadelesi içinde olmasına rağmen, Alonso'nun istikrarını muhafaza etmesi durumunda bu sayının hızla düşeceğini kaydetti.

Bu yedi pilotun gerçekten şampiyonluk mücadelesi içinde olup olmadığı sorusuna Lauda, "Hem evet, hem hayır. Teoride ve matematiksel olarak evet. Fakat asıl soru, Alonso'nun yarış istikrarının sona erip ermeyeceği. Öyle olursa diğerleri pozisyon kazanabilir, fakat Alonso'nun durması için bir sebep var mı? Şu ana kadar yaptığı gibi yarışmaya devam edecektir. Böyle olursa, kendilerini hala şampiyonluk yarışında sayanların sayısı da önemli ölçüde azalır" dedi. (kaynak: turkiyef1.com)


Bunları da Beğenebilirsiniz