« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sami Yen'e veda etmedik

Galatasaray İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, sarı kırmızılı kulübün madebinin isminin sonsuza dek Ali Sami Yen olarak kalacağını söyledi.

KADİR ÇETİNÇALI - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

"Herkes iyi niyetle Ali Sami Yen'e veda ettiğimizi söylüyor" diyen Mehmet Helvacı, "Ama bu doğru değil. Ali Sami Yen'e veda etmeyeceğiz. Mecidiyeköy'e veda edeceğiz. Galatasary'ın oynadığı oynayacağı bütün statların adı Ali Sami Yen'dir. Gittiğimiz yer de Ali Sami Yen'dir. Bundan sonra yine Ali Sami Yen'de olacağız. Onun için veda diye bir şey yok. Sadece Mecidiyeköy'e veda var" dedi.

Aslantepe'deki stadın Galatasaray'ın geleceğini değiştireceğini vurgulayan Helvacı sözlerine şöyle devam etti:

"Aslantepe'deki proje kulübümüz için çok önemli bir proje. Galatasaray'ın çehresini değiştirdi. Bugün ortaya çıkan atılımların birçoğu o stadyum sayesindedir. O yüzden yeni stadyuma ben biraz farklı bir gözle bakıyorum. Galatasaray'ın yararına olacak. Başta Özhan Canaydın başkanımız olmak üzere, bunu sağlayan herkese çok teşekkür etmek lazım. Bugünkü başkanımız Adnan Polat'a çok teşekkür etmek lazım. Aslantepe'deki stadımız da Ali Sami Yen. Tüzüğümüzde hüküm var ve çok açıktır. Galatasaray'ın oynadığı bütün stadyumlar Ali Sami Yen Stadı'dır. Yani orası Galatasaray Ali Sami Yen Stadyumu, kompleksidir. Ayrıca Türk Telekom Arena isim hakkına sponsor olmuştur. Ama orası her zaman Ali Sami Yen Stadı'dır."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler