Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Samet'in pirinçleri

SAMET Aybaba, Avusturya kampına iki paket pirinçle gitti. Birinci paket ithal malı.

O paketin taşları ayıklanmış, sofra için hazır. İkinci paket ise, yerli malı. Kampın son maçı olan Jagiellonia karşılaşmasında eldeki yerli pirinçleri tencereye attı Samet Aybaba. Eldeki gençlerin yanına diğer futbolcuları oyuna sokup, netice alıp alamayacağını gördü.
Emre hiç gelişememiş
Geçtiğimiz yılı Orduspor’da kiralık olarak geçiren Emre Özkan, hiç gelişme gösteremiyor. Rakip markajlarını ters yönden yapmaya çalışıyor. Rakibini kolay kaçırıyor. Futbol için uygun fiziği var ama yeteneği zayıf.
Mertcan, hırslı bir oyuncu. Topla çabuk oynamak istiyor. Bu özelliği güzel. Erkan Kaş, çok yönlü bir oyuncu. Sağda, solda
oynayabiliyor.
Furkan, defansın sağında rakibinin rahat oynamasına engel olan bir yapıya sahip. Mehmet Akyüz ise, Beşiktaş’ın forveti olabilecek kapasitede değil. Son olarak da Muhammet Demirci. Genç yıldız adayı, bu maçta klasını attığı şutla gösterdi. İnşallah daha onu bu sene daha çok izleriz.
Aybaba elinde süzgeçle pirinçleri elekten geçiriyor. Bir iki tane bile futbolcu bulsa, büyük yarar sağlar.
X