Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samet'e mektup

Sevgili Samet ‘3-0’lık net skorla kazandım’ diye sevinme, oynanan futbolun seni tatmin etmediğini biliyorum fazla üzülme.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İlker Yasin

İlker YASİN

Fernandes’i bir kenara koy, o takımın şu an için her şeyi... Ama yıldızlara farklı olduğunu hissettirmen de lazım. Eğer yıldızın varsa (Almeida, Holosko, Sivok). Eğer yoksa, yaratacağın takımdaki herkes Necip kadar saf bir halka olduğunu hissetmek ve bilmek zorunda.

İlk yarı sadece iki gol pozisyonu bulan kısır Beşiktaş’ın, Fernandes’in iyi kontrol edilmesi halinde rakip kaleye gitmesi mümkün değil. Beşiktaş Fernandes’siz varyasyonlar yaratmak zorunda.

Olcay’a da özen göster, yarınların yıldızı olmaya aday bu çocuk. Rakibi geçişi, pozisyon almadaki zekası çok başarılı. Takım buna seyirci kalmamalı. Mektup bitti.

Duran toplar

Necip’in 49’uncu dakikada vurduğu ve kaleyi bulduğu kafa şutunu 1.92’lik Batuhan atamadı. ‘Kenarlara gidip, ortaya keseceğiz’ diyen Samet Aybaba, herhalde sadece duran topları kastetti. 49’da Fernandes’in köşe vuruşundan gelen topa Necip’in, 64’te yine Fernandes’in ortasında Sivok’un golleri hep duran top organizasyonuydu ve arkasında Portekizli vardı.

Tribünler dolmuyor

Akaretlerde Beşiktaş Plaza’nın 4. katını amigolara terk eden yönetim anlayışını bitirir, ‘Çarşı’ya karşı farketmez’ derseniz ki, doğrusunu yaparsınız, bugün dolmayan tribünleri yarınlarda büyük, Beşiktaş sevgisiyle donanmış kaliteli bir seyirci potansiyelinin doğumuna gebe bırakırsınız. Doğrudur yolunuz.

Elazığ’da Süper Lig için oluşturulan takımın, Bülent Hoca’nın felsefesine uygun olduğunu pek sanmıyorum. 28 yaş ortalaması ve yeni oluşturulan kadrosuyla Bülent Uygun bu sene çok zorlanacak gibi. Beşiktaş ne olursa olsun şampiyonluk yarışının en güçlü adaylarından biridir. Ben genç bir kadro kurdum, yıldızları sattım, kimseyi almadım düşüncesi Beşiktaş teknik direktörünün felsefesi olamaz. Onun için hep kazanmak hep kazanmak zorunda.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler