« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samet Aybaba: İyi yoldayız

Ankaraspor'da teknik direktör Samet Aybaba, son haftalarda Ankaraspor'un ortaya koyduğu futbolun olumlu sinyaller verdiğini belirterek, “Beşiktaş maçıyla birlikte başlayan iyi futbolun gelecek maçlarda da artarak devam etmesini umuyorum. Son 3 hafta futbol olarak, bir şeyleri daha iyi yapmaya başladık” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ankaragücü maçının da çok zor geçeceğini ifade eden Aybaba, “Aynı şehrin takımları arasında yapılan maçların stresi büyük olur. Bir teknik adam olarak bu stresi ve gerilimi anlamış değilim. Bu maçı mutlaka kazanmak istiyoruz. Ligde ilk 5 takım arasında olmayı hedefleyen bir takımın bu maçları alması gerekiyor” diye konuştu.
Takımın genel yapısından memnun olduğunu, ancak bazı futbolcularının takıma adaptasyon sürecini henüz atlatamadığını kaydeden Aybaba, şunları söyledi: “Takımda tüm futbolcularımdan yeteri kadar yararlanamamanın sıkıntısını yaşıyoruz. Ersen Martin takıma adapte devresinde sakatlandı ve takımdan uzak kaldı. Ahmet Yıldırım, takıma alışma devresini bitiremedi. Murat Erdoğan da uyum sorununu aşamadı. Sıkıntılarımız var. Ama bunlar futbol adına bahane değil. Genel olarak iyi futbol oynayan takımız.”

TEK SAKAT ERSEN MARTİN

Ankaraspor'da, başkent derbisi öncesi Ersen Martin'in sakatlığının sürdüğü ve bu maçta da forma giyemeyeceği açıklandı. Öte yandan Ersen Martin'in ayak bileğindeki sakatlığının tedavisi, Alman Milli Takımı Doktoru Wolfart tarafından Almanya'nın Münih kentinde sürdürülüyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz