« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samet Aybaba imzayı attı

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın dün akşam saatler süren görüşmelerden sonra anlaşmaya vardığı Samet Aybaba, bugün yeşil-beyazlı kulüple 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Özkan ÖZTÜRK / BURSA,23(DHA)
SON GÜNCELLEME
Öğle saatlerinde Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'ne gelen Samet Aybaba için kulüp binasında imza töreni düzenlendi. Törende konuşan Başkan İbrahim Yazıcı, pazartesi günü Bülent Korkmaz'la yollarını ayırdıklarını hatırlatırken şöyle dedi:
"Uykusuz bir gece geçirdik, diyebilirim. Gece geç saatlerde Samet Aybaba ile yeni dönemin teknik direktörü olarak anlaştık. Bildiğiniz gibi Bursaspor şu anda parlak bir yerde değil, ligin dibinde. O bakımdan bazı riskleri göze alamazdık ve acele etmemiz gerektiğini düşündük. Yönetici arkadaşlarla da konuşarak bundan sonra Samet Aybaba ile yolumuza devam etmeye karar verdik. Samet Aybaba da Bursaspor'da çalışmanın bir mutluluk olduğunu söyledi."

Bursaspor'un büyük bir camia olduğunu vurgulayan Samet Aybaba, kulübe yararlı olmak için çaba harcayacağını belirtti. Bursaspor'un gerçekten çok büyük bir potansiyeli olduğunu, bir kıvılcıma ihtiyacı bulunduğunu kaydeden Samet Aybaba, daha sonra şöyle konuştu:
"Biz de bunun için Bursaspor'a geldik. Yönetim, taraftar, şehir, futbolcu arkadaşlarımız ve biz teknik heyet, bir araya gelip bu işleri başaracağımızı düşünüyorum. Bundan sonra bizim işimiz sahada. Artık yapacağımız işleri, oraya yansıtacağız. Yardımcılarım da Adnan Örnek, Yaşar Duran ve Levent Şahin olacak."

Samet Aybaba, konuşmasın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. "Uzun vadede Bursaspor'daki hedefleriniz neler" sorusuna Samet Aybaba, şu karşılığı verdi:
"Kısa vadede takımı bir yere getirmek. Alt yapıda çok yetenekli oyunculara sahip olan Bursaspor'da bir organizasyon yapmak ve çok iyi bir alt yapı oluşturmak. Bursa Merinosspor'u da önce 2'nci Lig, ardından da 1'inci Lig'e çıkarmaya çalışacağız. Alt yapıdan planladığımız oyuncuları da önce Bursa Merinosspor'da, sonra da Bursaspor'da oynatacağız. Çünkü artık kulüplerin büyük transferlerle geçinmesi çok zor. Şu anda ligde 7 puanımız var ve herkes bunun bilincinde olacak. Oyuncular hakkında tüm bilgileri aldık. Bugünkü antrenmandan sonra bazı oyuncular evine gidecek, bazıları burada kalacak, bazıları da çimin üstünde kalacak. Öncelikle de evimizde oynayacağımız 2 maçı, oyuncularımıza hedef göstereceğiz."

"Taraftara mesajınız olacak mı" ve "Gaziantep maçı seyircisiz oynanacak" sorusuna Samet Aybaba, "Bundan sonra hiç kaybedilecek zamanımız yok. Oyuncularımızla tek tek görüşeceğiz. Bazı oyuncuların tabiki problemleri var. Bunları da biliyoruz. İlk hedefimiz Gaziantepspor maçı. Bu maçı kazanmak istiyoruz ve çalışmalarımız bu yönde olacak" cevabını verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler