« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sambacı terletiyor

Siyah beyazlı kulüp, yıllık 2 milyon Euro isteyen Brezilyalı futbolcuya bu fiyatı aşağıya çekmesi halinde sözleşmeye hazır olduğunu belirtti. Ze Roberto düşünmek için süre istedi. Menajerler Beşiktaş’a Kolombiyalı Soto ile İspanyol Tristan’ı önerdi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, İkinci Başkan Murat Aksu ile Teknik Direktör Jean Tigana’nın isteği üzerine Brezilyalı futbolcu Ze Roberto ve menajeri ile dün görüşerek son teklifi sundu. Siyah beyazlı yönetim yıllık 2 milyon Euro isteyen Brezilyalı yıldız oyuncunun bu fiyatı aşağıya çekmesi halinde sözleşmeye hazır olduklarını belirtince Ze Roberto düşünmek için süre istedi.

İkinci başkan Murat Aksu, Ze Roberto ile sürekli temas halinde olduklarını vurgularken, Tigana’nın tavsiye ettiği Kolombiya Milli Takımı’nın sol kanat oyuncusu Soto ile Deportivo takımının İspanyol oyuncusu Tristan konusunda da menajerlerden teklif aldıklarını söyledi. Aksu, "Şu anda İtalya liglerinde oynayan bir oyuncu ile de görüşmelerimiz sürüyor. Beklemedeyiz" dedi.

Soto değerlendirilecek

Beşiktaş’ın genç ve teknik bir ekip olduğunu vurgulayan Murat Aksu sözlerini şöyle sürdürdü: "Teknik direktörümüz Jean Tigana’nın tavsiyesi ile de gündeme gelen Kolombiya Milli Takımı’nın sol kanat oyuncusu Soto için ilginç bir teklif sunuldu. Soto için girişimlerde bulunduk. Kulübü ile bonservis konusunda fikir alış verişinde bulunacağız. Hem yaşı genç hem de Tigana’nın istediği oyuncular arasında."

Beşiktaş Kulübü’ne İspanyol Kulübü Deportivo’nın golcüsü Tristan’ın da teklif edildiğini kaydeden Murat Aksu, "Ze Roberto Beşiktaş Teknik Direktörü Tigana’nın istediği önemli oyuncuların başında geliyor. Takım içinde dengeleri bozmamaya özen göstererek Ze Roberto için teklifimizi sunduk. Büyük ölçüde kabul ettiler. Ze Roberto teklifimizi kabul ederse bugün İstanbul’a getireceğiz" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler