« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sambacı harekatı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kırmızı beyazlılar Brezilya'da yıldız arıyor.

Teknik Direktör Metin Ünal'ın dün kulüp binasında görüştüğü menajer Orhan Cingözoğlu, önümüzdeki hafta Brezilya'da Antalyaspor için çalışma yapacak. Cingözoğlu'na 3 futbolcu sipariş verildi.

Almanlar gidebilir

Alman futbolcular Gaudino ve Schuster'den beklediği verimi alamayan ve bu futbolcuları göndermeyi düşünen Antalyaspor, yabancı arayışında rotayı Brezilya'ya çevirdi. Antalyaspor adına Brezilya'daki bu çalışmaları, aynı zamanda Kona'nın menajeri olan Orhan Cingözoğlu yapacak. Cingözoğlu, çarşamba günü Brezilya'da başlayacak olan turnuvayı da izledikten sonra önereceği futbolcuların isimlerini, özelliklerini ve fiyatını Antalyaspor'a bildirecek.

Kona gibi olsun

Cingözoğlu ile Antalyaspor Teknik Direktörü Metin Ünal, dün kulüp binasında bir araya geldi. Yeni sezon için oluşturacağı kadroda yabancı tercihini oyun kurucu ile santrfordan yana kullanmak istediğini belirten Ünal, bunun dışında genç ve yetenekli olması halinde orta saha için de bir yabancı daha düşündüğünü söyledi. Ünal, istediği santrforun özelliğini ise ‘‘Kona'nın bir kaç yıl önceki performansına sahip biri olmalı’’ diyerek tarif etti.

Ünal çok titiz

Cingözoğlu ise, Ünal'ın istediği özelliklere sahip oyuncular için Brezilya'da araştırma yapacağını ve 10 gün içinde cevap vereceğini bildirdikten sonra kulüp binasından ayrıldı. Menajer Cingözoğlu'nun Brezilya'da yapacağı çalışmalar sonucunda önereceği futbolcuları Antalya'ya davet ederek deneyebileceklerini ifade eden Ünal, ‘‘Yabancı futbolcu konusunda hata yapmak istemiyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız çok titiz olacak’’ diye konuştu.

İskelet korunmalı

İç transfer konusundaki görüşlerini de açıklayan Ünal, sözleşmesi sona eren Guintchev, Mustafa, Burhan, Kamil, Dursun, Uğur, Muhammed ve Cüneyt'in yeni sezonda da kırmızı beyazlı takımda kalmaları gerektiğini belirtti. Ünal, sözlerini şöyle tamamladı: ‘‘Gönlüm, transferleri Türkiye gündeminde olan Fazlı ile Zafer'in de kalmasını istiyor. Ancak yönetim de elbette kulübün menfaatini düşünmek zorunda ve her iki futbolcu için doğru olanı yapacaktır.’


Bunları da Beğenebilirsiniz