« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sambacı alarmı

Trabzonspor, Brezilyalı futbolcularının transferlerinden doğan ödemeleri geciktirmesi yüzünden zor durumda. Alacakları ödenmeyen Da Silva, Aurelio, Eduardo ve Jarro'nun da gidecekleri Brezilya'dan dönmeme ihtimali var.

Adnan SUNGUR
SON GÜNCELLEME
GİDİYORLAR MI?

Trabzonspor, Olaria Kulübü'nün alacağı olan 315.000 dolarlık son taksidi zamanında yatıramadığı için Brezilyalı oyuncuları yeniden elinden kaçırma noktasına geldi. Jarro ve Aurelio'nun durumları tekrar riske girdi. Da Silva'nın kulübü Portugez de Trabzonspor'un 2 ay önce göndermesi gereken 100.000 dolarlık borç taksidini yollamadığını bildirdi.

YENİ PLAN

Başkan Sümer, Olaria'nın anlaşma şartlarıyla ilgili yeni bir plan sunduğunu, ama anlaşma zemini bulunamadığını söyledi. Trabzonspor, Da Silva'nın parasını ise daha önce gönderdiğini belirterek banka dekontlarını faksladı. Da Silva'nın birkaç güne kadar ülkesine döneceği dekontların onun aracılığıyla gönderileceği de belirtildi.

DÖNMEYİZ

Ancak Da Silva ve Aurelio 10.000'er dolar, Eduardo ve Jarro'nun da 7500'er dolarlık transfer dönem alacaklarının ödenmediği kaydedildi. Prim ve maç başı paralarını da isteyen ve bugünkü maçtan sonra ülkelerine gidecek Brezilyalıların alacakları ödenmezse ‘‘Dönmeyiz’’ diyecekleri öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz