« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samba kralı Ronaldo

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Brezilya, 22 maçtır yenilmeyen Almanya'yı Stuttgart'ta devirdi: 2-1. Avrupa basınının ‘‘Geceyi aydınlatan ışık’’ dediği Ronaldo, 88. dakikada Almanlar'ı yıkan gole de imzasını attı.

Fransa'da 10 Haziran'da başlayacak olan Dünya Kupası'nın 2favorisinin randevusunda Brezilya, Almanya'yı yıldızı Ronaldo'nun son dakikalarda gelen nefis golü ile devirdi: 2-1. 52 bin 803 biletli seyircinin izlediği dev maçta Brezilya, 27. dakikada Cesar Sampaio'nun golü ile öne geçti. 35. dakikada Kohler'in atılması Almanlar'ı olumsuz etkiledi.

Haziran 1996'daki 1-0'lık Fransa yenilgisinden bu yana 22 maçtır yenilgi yüzü görmeyen ve Derwall'in 1978-81 yılları arasındaki rekorunu bu maçta kırmak isteyen Almanya 10 kişi kalmasına rağmen maçı bırakmadı. 57. dakikada Brezilya'dan Dunga da kırmızı kart görünce oyuna denge geldi ve 65. dakikada Ulf Kirsten'in golü skoru eşitledi.

Herkes bu dev maçın 1-1 biteceğini tahmin ederken, 88. dakikada sahneye Ronaldo çıktı. Süper yıldız, kendisine yakışan enfes bir gol atarak Almanya'ya 3 yıl aradan sonra ilk yenilgiyi tattırdı. Ajanslar ve Avrupa basını, Sambacıların bu yeni kralı için, ‘‘Maçın galibi Ronaldo geceyi aydınlatan ışık’’ benzetmesini yaptı.Bunları da Beğenebilirsiniz