Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samaranch: Önce sporcu gerekir

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Juan Antonio Samaranch, Malezya'da yaptığı açıklamada Olimpiyat oyunlarını düzenlemeye talip olan ülkelere mesaj verdi.

İngiliz Uluslar Topluluğu Oyunları'nı izlemek üzere Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da bulunan Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Juan Antonio Samaranch, Olimpiyat oyunlarını düzenlemeye aday ülkelere önemli mesajlar verdi. Bu arada Malezya da 2008 Oyunları'na aday olacaklarını açıkladı. ‘‘Bir ülkenin, olimpiyat oyunlarını düzenleyebilmesi için sadece tesise değil’’ diyen Samaranch, ‘‘Ülkelerin çok sayıda dünya çapında sporcuya sahip olması gerekli’’ dedi.

Türkiye'nin de adaylık çalışmalarına başladığı 2008 Oyunları için Çin Halk Cumhuriyeti de adaylığını açıklamıştı. Malezya'nın aday olarak çıktığı Afrika Kıtası, bugüne kadar hiçbir olimpiyat organizasyonuna ev sahipliği yapamazken, Güney Amerika'da da 1968'de Meksika'da düzenlenen oyunlardan bu yana, hiçbir ülke evsahipliği yapamadı.

2000 Olimpiyat Oyunları Avustralya'nın Sydney kentinde, 2004 Oyunları ise Yunanistan'ın başkenti Atina'da yapılacak.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler