« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samandıra ve Florya'da Guardiola kanunu!

Cesare Prandelli ve İsmail Kartal'ın uyguladıkları disiplin yönetmelikleri akıllara dünyaca ünlü teknik adam Pep Guardiola'yı getirdi.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Pep Guardiola'nın futbolcularına getirdiği kirli çamaşır yasağı Fenerbahçe ve Galatasaray'a örnek oldu.

GALATASARAY teknik direktörü Cesare Prandelli, Florya Metin Oktay tesislerinde fırtına gibi eserken getirdiği kurallarla da disiplini elden bırakmıyor. Takımın bütünlüğü için birbirinden önemli kararlar alan ve bunu futbolculara ileten Cesare Prandelli'nin getirdiği yenilikler arasında en dikkat çeken madde tesislerde düzenli olma şartı oldu. Tüm futbolcuların hem soyunma odasında hem de ortak alanlarda derli toplu hareket etmesini isteyen Prandelli, "kimse eşyalarını dağınık bir şekilde ortak alanlarda bırakamaz" talimatı verdi.

İsmail Kartal da aynı yolda

Fenerbahçe'de de benzer bir uygulama başlatılırken futbolcular için özel bir çanta hazırlandı. Bu çantada futbolcuların devre arasına kadar kullanacakları malzemeler yer alıyor. Futbolculara zimmetlenen formalar ve malzemeler görevliler tarafından sürekli yıkanacak. Bu sayede de yeniden kullanılması sağlanacak. İsmail Kartal, bu uygulama sayesinde Fenerbahçe'nin soyunma odasına da düzen getirmeyi hedefliyor.

Guardiola örnek oldu!

Bayern Münih teknik direktörü Pep Guardiola'nın sezon öncesi uygulanmasını istediği kuralları bir kitapçıkta topladı.Yaptırım kataloğunun maddeleri oyunculara tek tek okunmasını sağlayan Guardiola, bunlara uyulmasını mutlak şart koştu. Kurallara uymayanlara 250 Euro para cezası verileceğinin açıklandığı 5 maddelik listede en dikkat çeken nokta "kirli çamaşır" maddesi oldu. Prandelli ve İsmail Kartal'a örnek olan bu maddede "antrenmandan sonra herkes giydiği formayı yıkanması için çamaşırhaneye verecek. Bu kurala uymayanlar cezasız kalmayacak" ifadelerine yer verildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler