HATAY HABERLERİ

Samandağ’da Tarihe Saygı Koşusu

IHA
29.10.2015 - 16:37Son Güncelleme :

DÜNYANIN EN UZUN İKİNCİ SAHİLİ OLAN ÇEVLİK'TE, HATAY'IN TARİHİ ÖZELLİKLERİNE DİKKATİ ÇEKMEK AMACIYLA AYHAN KARA VAKFI TARAFINDAN "3. ULUSLARARASI ALMİNA-SELEUCİA PİERİA-TARİHE SAYGI KOŞUSU" DÜZENLENDİ. VAKIF TARAFINDAN DERECEYE GİRENLERE MADALYA VE DEFNE YAPRAĞINDAN YAPILMIŞ TAÇ VERİLDİ.

IHA

Dünyanın en uzun ikinci sahili olan Çevlik’te, Hatay’ın tarihi özelliklerine dikkati çekmek amacıyla Ayhan Kara Vakfı tarafından "3. Uluslararası AlMina-Seleucia Pieria-Tarihe Saygı Koşusu" düzenlendi.
Asi Nehri’nin döküldüğü Al-Mina Limanı’ndan bugünkü adı Çevlik olan ‘Seleucia Pieria’ sahiline kadar yaklaşık 5 kilometrelik sahil yolunda düzenlenen koşuya, çok sayıda sporcu katıldı. Vakıf tarafından dereceye girenlere madalya ve defne aprağından yapılmış taç verildi. Vakıf Başkanı Ayhan Kara, gelenekse hale getirilen koşuyu, Hatay’da bulunan zenginlikleri gün yüzüne çıkarmak amacıyla düzenlediklerini söyledi. Vakfın en önemli özelliğinin eğitim, kültür, sanat ve spor olduğuna dikkati çeken Kara, ‘Uluslararası Al-Mina-Seleucia Pieria-Tarihe Saygı Koşusu’ ile kentin tarihini tanıtmaya çalıştıklarını anlattı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Samandağ’da Tarihe Saygı Koşusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 16 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Samandağ’da Tarihe Saygı Koşusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı