« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sam, ünvanını İstanbul'da koruyacak

Dünya Boks Konseyi (WBC) Ağır Sıklet Kıtalararası Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam, bundan sonraki unvan maçını İstanbul'da yapacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milli boksörle görüştüğünü ve unvan maçını Türkiye'de yapmasını isteğini belirterek, “Bu gururu Sinan ile beraber ülkemizde yaşamak istedik” dedi.

Unvan maçının İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılabilmesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını ifade eden Atalay, şöyle konuştu: “Sinan Şamil Sam, mükemmel bir sporcu ve insan. Türkiye'yi dünyada en iyi şekilde temsil ediyor. Maddiyatla ölçülemeyecek reklamımızı büyük bir özveriyle yapıyor. Biz de bu heyecanı ülkemizde yaşamak istedik. Sinan da kabul etti. Bundan sonraki unvan maçını da ülkemizde Türk seyircilerin önünde yapacak. İnanıyoruz ki daha büyük başarılara imza atacak.”

Bu arada, Boks Federasyonu Başkanı ve Uluslararası Boks Federasyonları Birliği (AIBA) Asbaşkanı Caner Doğaneli'nin de konuyla ilgili girişimlere başladığı belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz